Lék proti červům u zvířat má skvělé výsledky i proti koronaviru. Na Slovensku už ho nasadili

20.02.2021 15:58

Účinný lék proti koronaviru na obzoru? Zkušenosti s ním mají v Izraeli a dokonce i na Slovensku. Doporučili ho také v USA. Lékařský establishment se na něj příliš netváří; původně byl určen hospodářským zvířatům.

Lék proti červům u zvířat má skvělé výsledky i proti koronaviru. Na Slovensku už ho nasadili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Respirátory FFP2 a KN95
reklama

Na Slovensku už tepou koronavirus Ivermektinem. Primářka oddělení anesteziologie a intenzivní medicíny Andrea Letanovská z bratislavského Národního onkologického ústavu řekla, že lék Ivermektin v jejím ústavu pacientům s covidem podávají již čtrnáct dní.

„Není to žádná neověřená novinka. Bezpečnost Ivermektinu je dokázána. Jeho účinnost u covidu se ještě musí potvrdit na velkých studiích, ale v tuto chvíli se to jeví tak, že pacienty zbavuje viru. Musí se však dostat k pacientům včas, když pacienti začínají mít příznaky zápalu plic nebo průdušek a mají vysoké teploty,“ prohlásila lékařka

Anketa

Pokud by vláda vyhlásila totální a úplný lockdown na 14 dní, byli byste pro?

66%
34%
hlasovalo: 22741 lidí
Léčba tímto medikamentem se šíří po celém světě. Dá se říct, že všude – i v České republice – naráží tato metoda na odpor lékařského establishmentu. Ivermektin je využíván především k léčbě hospodářských zvířat napadených červy. V České republice se u lidí aplikuje jen jako mast proti kožním infekcím nebo vším. Loni v létě se však zjistilo, že má až nečekaně dobré účinky při léčbě vůči koronaviru.

Třeba americký Národní ústav zdraví před několika týdny vydal první klíčové stanovisko, podle nějž vzhledem k tomu, že nejsou dostatečná data pro určení pravidel, nelze vydat doporučení ani pro, ani proti použití Ivermektinu při léčbě covidu. Tento svůj postoj nedávno změnil s tím, že Ivermektin je možné v boji proti covidu použít.

Na Slovensku začal s experimentální léčbou již začátkem ledna profesor Pavol Török a měl s ní údajně velmi příznivé zkušenosti. Tak příznivé, že dokonce přiměl ministerstvo zdravotnictví k tomu, aby vydalo povolení k používání Ivermektinu.

Efekt léku na snížení délky infekce potvrdil nedávno také izraelský vědec a expert na tropická onemocnění Eli Schwartz. V Izraeli byla rovněž dokončena klinická studie léku, které se zúčastnilo sto dobrovolníků s mírným nebo středně těžkým průběhem nemoci, Podle něj se všichni, kteří dostali Ivermektin, zbavili viru během šesti dní. Zásadní bylo podat lék včas, tedy hned po propuknutí nemoci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: AZy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor STAN, ze kterého Fischera šlehne: Myslím si, že Sputnik je nejlepší vakcína na světě

15:30 Senátor STAN, ze kterého Fischera šlehne: Myslím si, že Sputnik je nejlepší vakcína na světě

Senátor za STAN Michael Canov se ve své glose zastal ruských vědců. Podle něj jsou světovou špičkou.…