Lékař Stránský: Odstranění Zemana? Neříkají pravdu o jeho zdraví. Jako Jelcinovi lékaři

29.09.2019 21:31

Prezidenta Miloše Zemana čeká kvůli dehydrataci organismu několik infuzí, které mu mají dodat minerály, znějí nejnovější zprávy o jeho zdravotním stavu. Zcela opačný pohled na zdraví hlavy státu však ve svém blogu na Aktuálně.cz nabízí lékař Martin Jan Stránský, který tyto informace označuje za nekompletní a podezřelé.

Lékař Stránský: Odstranění Zemana? Neříkají pravdu o jeho zdraví. Jako Jelcinovi lékaři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

V souvislosti s probíhající snahou některých politiků odstranit Miloše Zemana z funkce na základě jeho zacházení s ústavou tu podle lékaře Stránského stojí další ústavní možnost, na kterou upozornil právník Jan Kalvoda. Jedná se prý o neschopnost hlavy státu vykonávat funkci. Neschopnost zdravotní. „Pokud je zdravotní stav prezidenta skutečně v pořádku, mělo by to být objektivně doloženo. Je to v jeho zájmu a v zájmu národa. Nikoliv způsobem prohlášení skupiny lékařů kolem Jelcina,“ píše Stránský.

Anketa

Chcete, aby Xaver Veselý dohlížel na ČT z pozice člena Rady ČT?

95%
5%
hlasovalo: 19968 lidí

„Absence informací o skutečném zdravotním stavu prezidenta Zemana je naprosto cílená,“ myslí si Stránský a dodává, že pokud se na veřejnosti vyskytne, nelze si nevšimnout jeho usínání na mezinárodních veřejných ceremoniálech, stejně jako pokračující omezenosti chůze a koordinace kvůli cukrovce, která bohužel pokračuje v ničících efektech i při optimální léčbě. „O efektu alkoholu, jak v minulosti, tak v současnosti, nemluvme,“ poznamenal.

Je podle něj navíc podezřelé, že se prezident státu, který by údajně měl mít optimální stravu a pitný režim, dostal do situace, při které musel dostat „rehydratační a minerální“ infuze přímo do krve. A pozastavuje se i nad samotným přístupem léčby tzv. lege artis, tedy na náležité odborné úrovni. „Žádný schopný lékař, který léčí pacienta s dehydratací tak, že ho musí dát na infuze, ho domů jen tak nepustí, natož aby nařídil domácí infuze,“ zdůrazňuje.

Fotogalerie: - Rozpočet se Zemanem

Vláda schvalovala rozpočet na rok 2020. Schůze kab...
Vláda schvalovala rozpočet na rok 2020. Schůze kab...
Vláda schvalovala rozpočet na rok 2020. Schůze kab...
Tomáš Petříček, ministr zahraničních věcí
Premiér Andrej Babiš
Premiér Andrej Babiš

Pokud prý jde jen o „dehydrataci a nedostatek minerálů“, mělo by stačit vypít pár sklenic minerální vody a nastavit vybalancovaný pitný režim doma. „Strčit jehlu do ruky hlavy státu a kapat do ní infuzi je jiná věc. Takže buď jde o nezodpovědné lékaře, nebo o nezodpovědného pacienta,“ uzavírá Stránský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*ině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

8:18 Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*ině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý nám…