Lékaři budou protestovat. Heger příliš šetří, zlobí se

7. 2. 2013 13:49

Česká lékařská komora uspořádá 1. března protestní akci, ve které chce občanům sdělit, že kvůli krokům ministra Leoše Hegera (TOP 09) se sníží dostupnost, kvalita a bezpečnost zdravotní péče. Lékaři budou pacientům v ordinacích nabízet k podpisu petici. "ČLK také připraví ústavní stížnost," řekl prezident ČLK Milan Kubek. Podle náměstka ministra zdravotnictví Petra Noska není k obavám důvod, péče letos bude zajištěna, ČLK prý straší lidi zbytečně.

Lékaři budou protestovat. Heger příliš šetří, zlobí se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékař s pacientem, ilustrační foto

"Občané by měli vědět, že výdaje na zdravotnictví jsou jedny z nejnižších v Evropě a tři roky po sobě se snižují," řekl Kubek. Krize dopadá podle něj na zdravotnictví víc, než je nezbytně nutné. Příjmy systému budou letos podle plánů zdravotních pojišťoven, jak je projednávala vláda, 228,9 miliardy korun s meziročním růstem 2,4 procenta, výdaje 230,849 miliardy s růstem 1,5 procenta.

V petici nazvané Chceme kvalitní zdravotnictví lidé podpisem stvrdí, že "důrazně žádají, aby byla zachována dostupná kvalitní zdravotní péče, která je nyní ohrožena nezodpovědnými kroky vlády a ministra zdravotnictví".

Petice je proti snižování veřejných výdajů na zdravotnictví, zbytečně drahým lékům či dlouhému cestování k lékaři a do nemocnice. "Požadujeme, aby zdravotní pojišťovny z našich peněz platily lékařům v plné výši za veškerou péči, kterou my pacienti potřebujeme," uvádí se v petici.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …