Letouny francouzské letadlové lodi poprvé udeřily vůči IS v Iráku. Toto je výsledek

25.02.2015 22:10 | Zprávy
autor: čtk, mp

Bojové letouny Rafale francouzské letadlové lodi Charles de Gaulle dnes poprvé udeřily v Iráku. Plavidlo se zapojilo do vojenské operace Francie proti radikálům z organizace Islámský stát (IS) už v pondělí, první bomby jeho letadla ale svrhla až dnes, napsala agentura AFP.

Letouny francouzské letadlové lodi poprvé udeřily vůči IS v Iráku. Toto je výsledek
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Islámského státu

O tomto prvním náletu informoval fotograf agentury, který je na palubě Charles de Gaulle. Podle jeho sdělení ráno startovaly z paluby plavidla, která se nachází na severu Perského zálivu, čtyři Rafaly, každý se čtyřmi bombami naváděnými laserem nebo pomocí GPS. Jeden letoun se pak vrátil bez bomb a další s polovinou.

"Byl zasažen výcvikový tábor Islámského státu ve městě Kajmu na západě Iráku u hranic se Sýrií," upřesnil Marc Gander, poradce kontradmirála Erica Chaperona, který velí bojové skupině letadlové lodi. Všech šest bomb podle něj mířilo na stejný cíl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Odposlechy

Jestli jsou odposlechy maďarského ministra zahraničí pravdivé, je to opravdu děsivé, ale není stejně tak děsivé, že jsou politici odposloucháváni. A kým vlastně a kdo to zveřejnil?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Holec udeřil: Pavla pustit leda tak do Lán na buřty, ne na summit

21:50 Holec udeřil: Pavla pustit leda tak do Lán na buřty, ne na summit

Komentátor Petr Holec ostře kritizuje prezidenta Petra Pavla a jeho spor s vládou ohledně účasti na …