Levice lže voličům, píše prohradní web. Bez restitucí přijdeme o velké peníze

21. 9. 2012 20:58

Server Fragmenty.cz upozorňuje, co se stane, když politici nevezmou rozum do hrsti a nepřijmou církevní restituce. Bude nás to prý stát 28 miliard, a to především proto, že roste počet církví i jejich členů a stát jim zkrátka musí platit.

Levice lže voličům, píše prohradní web. Bez restitucí přijdeme o velké peníze
Foto: ČSSD
Popisek: Propagační obrázek Čssd k církevním restitucím

Nemluvě o dalších problémech, které musí být napraveny. Věděl o nich už sociálně demokratický ministr kultury Pavel Dostál. 

Prohradně orientovaný web Fragmenty.cz si všímá faktu, že počet církví i počet členů v registrovaných uskupeních rychle narůstá a z toho plyne, že stát bude napříště vydávat více a více peněz právě na církve, tedy pokud nedojde na vyrovnání státu s církvemi. Tento krok by sňal nemalé břemeno ze státních ramen. Na tíži tohoto břemene si stěžoval už sociálně demokratický ministr kultury Pavel Dostál.

Důvodů k provedení restitucí je řada

"Vzpomínám, jak na jednom ze seminářů Centra pro ekonomiku a politiku hořekoval Pavel Dostál nad narůstajícím počtem církví (tehdy jich bylo pouze 17) a nad penězi, které jim musí ze zákona vyplácet místo toho, aby je mohl použít na obnovu kulturních památek. Již tehdy se chtěl této povinnosti zbavit a osamostatnit církve od státu. A to zdaleka netušil, jaký postupný nárůst počtu duchovních nastane v budoucnu a jak se budou výdaje státu na jejich platy zvyšovat," zdůrazňuje šéfredaktorka Ivana Haslingerová.

Autorka k tomu dodává, že církve mohou přistoupit k soudním žalobám, v nichž se mohou na státu domáhat svého majetku. Nemluvě také o tom, že trvá na morální povinnosti napravit křivdu spáchanou komunisty. Stejně tak by odblokování církevního majetku prospělo obcím.

"Nedávno mi bylo z důvěrných zdrojů sděleno, že dalších deset církví, včetně muslimské, žádá o registraci a stát je z ústavy povinen je povolit. Nechci domyslet, co bude za několik let stát těmto církvím platit a jak neekonomicky se chovají levicoví politici, když lžou svým voličům jen proto, aby se před nimi stavěli do dobrého světla," děsí se Haslingerová, která zdůrazňuje, že nepřijetí restitucí z popudu levice by Českou republiku ochudilo o 28 miliard korun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemanův hrob. Žumpo! Kriple! Prase! Pavel Šafr urazil prezidenta. A přišla smršť

11:50 Zemanův hrob. Žumpo! Kriple! Prase! Pavel Šafr urazil prezidenta. A přišla smršť

Pavel Šafr uveřejnil vtip o prezidentovi Miloši Zemanovi. A dostal pořádnou sodu. Přesvědčte se sami…