Levice lže voličům, píše prohradní web. Bez restitucí přijdeme o velké peníze

21.09.2012 20:58 | Zprávy
autor: mp

Server Fragmenty.cz upozorňuje, co se stane, když politici nevezmou rozum do hrsti a nepřijmou církevní restituce. Bude nás to prý stát 28 miliard, a to především proto, že roste počet církví i jejich členů a stát jim zkrátka musí platit.

Levice lže voličům, píše prohradní web. Bez restitucí přijdeme o velké peníze
Foto: ČSSD
Popisek: Propagační obrázek Čssd k církevním restitucím

Nemluvě o dalších problémech, které musí být napraveny. Věděl o nich už sociálně demokratický ministr kultury Pavel Dostál. 

Prohradně orientovaný web Fragmenty.cz si všímá faktu, že počet církví i počet členů v registrovaných uskupeních rychle narůstá a z toho plyne, že stát bude napříště vydávat více a více peněz právě na církve, tedy pokud nedojde na vyrovnání státu s církvemi. Tento krok by sňal nemalé břemeno ze státních ramen. Na tíži tohoto břemene si stěžoval už sociálně demokratický ministr kultury Pavel Dostál.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Primátor

Je pravda, že uvažujete o kandidatuře na pražského primátora? Nepřijde vám, že ty funkce měníte jako ponožky? Proč jste tak nerozhodný? Nebo to byste byl primátor, poslanec a ještě zmocněnec či co to jste?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zamlčování problémů. Skála o uprchlících v Česku

10:20 Zamlčování problémů. Skála o uprchlících v Česku

„Konflikt nad jadernou velmocí se nedá vyhrát,“ upozorňuje komunista Josef Skála. Varuje před riziky…