Lhali nám! Bývalý diplomat se naštval kvůli uprchlíkům

28.05.2015 16:32 | Zprávy

Europoslankyně Dita Charanzová a poslanec Milan Šarapatka se vyjádřili k problému s uprchlíky. Každý na něj pohlíží z jiné strany a každý upozorňuje na jiná úskalí. Oba se však shodli na tom, že celou situaci řešíme špatně.

Lhali nám! Bývalý diplomat se naštval kvůli uprchlíkům
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Šarapatka, někdejší diplomat, nesouhlasí se zavedením povinných kvót a ukazuje naši obecnou rozpolcenost ohledně tohoto tématu. „Názory jednotlivých členů vlády na kvóty jsou zcela nekonzistentní, vzájemně si protiřečí a mění se podle mínění veřejnosti a médií jako korouhvička ve větru,“ píše.

Nejsme podle něj absolutně připraveni na příliv uprchlíků, ať již z hlediska finančního, právního či technického. „Společnost není morálně na cizí etnika připravena. Máme plné právo kvóty odmítnout a imigranty v současné situaci nepřijímat,“ tvrdí Šarapatka.

Důležité podle něj je si i uvědomit, že uprchlíci vlastně ani nechtějí žít u nás. „Oni přece chtějí do Německa, Švédska, Nizozemska a jinam, kde jsou podstatně vyšší životní úroveň a velkorysejší sociální systém,“ vysvětluje a pokračuje, že stejně vlastně máme schengenský prostor, jehož základní pointou je volný pohyb osob uvnitř EU. Tedy i když kvóty naplníme, uprchlíci se stejně mohou zvednout a jít jinam.

Dále také odmítá solidární dělení imigrantů mezi jednotlivé státy. Podle něj by postačilo, kdyby ty nejpostiženější země byly důslednější. „Potom by se jim jistě podařilo tuto neblahou aktivitu zásadně omezit a dostat pod kontrolu. Stejně jako se to podařilo Španělsku, které bylo ještě nedávno také cílem masové ilegální imigrace,“ říká Šarapatka. Protože Španělé prostě byli důslední a striktní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Garanti bezpečnosti

Tvrdíte, že NATO a EU jsou pro nás garantem bezpečnosti. NATO ano, ale jakým garantem bezpečnosti je EU? V čem? Jak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lež, která porazí Fialu. Zeman se nebál mluvit o volbách

8:55 Lež, která porazí Fialu. Zeman se nebál mluvit o volbách

Třetí český prezident Miloš Zeman se opět přihlásil o slovo. Prozradil, co mu dnes lidé vyčítají, kd…