Autor pojednává o tvrzení, že když impérium nedokáže vyřešit svoje vlastní problémy, snaží se vyvolat válku a že se to začne dříve či později týkat i Evropské unie. Sociolog Hampl míní, že v roce 2014 nemohou ani největší eurooptimisté popřít, že ekonomická a sociální politika EU skončila debaklem.
„Ti, kdo nám tvrdili, že jako občané impéria na tom budeme lépe než občané malé svobodné země, se buď mýlili, nebo cynicky lhali,“ píše na webu Protiproud.cz Hampl. Připomíná tak rok 1991, kdy Ukrajina vyhlásila nezávislost na Rusku. To tomu nijak nebránilo, na základě důvěry, že Ukrajina bude mít s Ruskem vcelku přátelské vztahy. Jenže v roce 2014 byl tento konsensus rozbit, když diplomacie EU a USA společně podpořily násilné svržení řádně zvolené vlády.
ZDE ParlamentníListy.cz komplexně a vyváženě přinášejí názory k situaci na Ukrajině

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jno