Liberecký Půta u pultíku: Nesmíme zapomenout... děláme to pro naše děti... komunisti... Horáková

28.06.2020 11:12

V předvečer temného výročí justiční vraždy, kterých se komunistický režim v minulém století v Československu dopustil na stovkách svých odpůrců, se sešli účastníci pietního shromáždění u Památníku obětem komunismu. Odkaz Milady Horákové si Liberec připomněl 26. června vyvěšením transparentu v rámci kampaně „Zavražděna komunisty” na budově historické radnice na náměstí Dr. Edvarda Beneše, který doprovázela zvuková smyčka z autentických záznamů z politického procesu s Miladou Horákovou.

Liberecký Půta u pultíku: Nesmíme zapomenout... děláme to pro naše děti... komunisti... Horáková
Foto: Archiv PL
Popisek: Hejtman Martin Půta
reklama

Anketa

Je Jaromír Soukup dobrý moderátor? (Ptáme se od 24.6.2020)

3%
24%
hlasovalo: 12556 lidí
„Chtěl bych připomenout její životní útrapy, kterým statečně čelila až do své smrti. Proto se také stala symbolem všech komunistických obětí a den její popravy se připomíná jako Den památky obětí komunistického režimu. Před 70 lety padly čtyři rozsudky smrti, včetně jediné ženy. Odhodlané a statečné političky Milady Horákové. Pravda a svoboda pro ni byly důležitější než vlastní život,” řekl mimo jiné severočeský primátor Jaroslav Zámečník.

„Nesmíme zapomenout, co se tady během komunistického režimu odehrávalo. Setkáváme se zde, hovoříme o té době především kvůli našim dětem. Pokud o těchto zločinech přestaneme mluvit, může se zlo vrátit,” uvedl ve svém projevu hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Pozvání primátora Liberce ke vzpomínce na oběti komunistického režimu přijali senátor Michael Canov, poslanci Petr Beitl, David Pražák a Radovan Vích, zástupci kraje, rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina, představitelé libereckých institucí, jako je Krajské ředitelství policie Libereckého kraje, Sdružení válečných veteránů, Českého svazu bojovníků za svobodu, Židovské obce, Junáka, České obce legionářské a další hosté. Uctít památku obětí a vzpomenout neopomněl byl sedmadevadesátiletý válečný veterán, plk. Josef Haisler.

Foto uvnitř textu: Liberec.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti, migrace a věc ještě horší než kvóty. Poslanec ANO má zkušenost z první ruky

20:10 Piráti, migrace a věc ještě horší než kvóty. Poslanec ANO má zkušenost z první ruky

„Pokud vycházím z vyjádření Pirátů z minulosti, tak riziko, že na území České republiky se bude pohy…