„Vlastizrada – přesně takovýto verdikt zřejmě vyslechnou všichni ti, kteří se hlavně na východě země dostali v posledních třech měsících do sítí ukrajinské tajné služby,“ uvádí Libor Dvořák v komentáři pro ČRo s tím, že ruští špióni se prý našli i ve struktuře ukrajinského ministerstva obrany, ale jejich jména zatím uvedena nebyla.
Dvořák pak zveřejňuje konkrétní příklady špiónů, kteří pracovali pro proruské separatisty a byli zároveň odhaleni. SBU podle informací, které má Dvořák k dispozici, zadržela například obyvatele města Arťomovska, jehož teroristé pověřili odposlechy ukrajinských leteckých posádek a také sledováním silničních kontrolních stanovišť ukrajinské armády. „Tento ukrajinský občan jménem Dmitrij Nikolajevič Pravděnko od května do července podle pokynů separatistického velitele Solovjanova na upravené vysílačce odposlouchával rozhovory ukrajinských armádních štábů a pak v podstatě řídil teroristickou palbu po armádních pozicích. Právě on údajně pomohl sestřelit i několik ukrajinských vojenských letadel, jejichž počty už jdou do desítek,“ popisuje význam špióna Dvořák.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: dkr