Lidé demonstrovali proti předstírané demokracii, objasňuje server

19.11.2012 10:32

Demonstranti se v sobotu 17. listopadu nestavěli proti demokracii, ale proti kleptokracii, která zřejmě Česko ovládá. V komentáři pro DeníkReferendum.cz to prohlašuje Ivan Štampach s tím, že demonstranti na Václavském náměstí volali po uskutečnění demokratických ideálů o lidských právech, které podle komentátora tato vláda pošlapává. Prý se o to před ní pokoušel už Václav Klaus.

Lidé demonstrovali proti předstírané demokracii, objasňuje server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odbory uspořádaly na Václavském náměstí demonstraci proti vládě. Pak se demonstrující přesunuli na Národní třídu

Komentátor Ivan Štampach se v komentáři pro server DeníkReferendum.cz ostře vymezil vůči výroku ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), že demonstranti protestující proti současné vládě zneužili symbolické datum - 17. listopad. Komentátor tvrdí, že to není pravda, protože protestujícím šlo především o skutečné naplnění ideálů ze sedmnáctého listopadu 1989.

Upozaďují lidská práva ve shodě s Klausem

„Mohli bychom dokonce říct, že vystoupili proti fiktivní demokracii ve snaze nastolit demokracii reálnou, která prvky formální demokracie zachovává, ale jde dál," píše Štampach, který je přesvědčen, že tato vláda koná v rozporu s Ústavou a Listinou základních práv a svobod. Nečas a spol. tak kráčejí ve stopách současného prezidenta Václava Klause, který v roli prezidenta odmítal začlenění lidských práv do těla Ústavy, ale nakonec se LZPS stala součástí ústavního pořádku České republiky.

Často se mluví o právu na ukončení života u smrtelně nemocných spoluobčanů nebo o právech homosexuálních párů. Tato práva připouštějí často i liberálové naklonění vládě. Současně však podle Štampacha přehlížejí nařízení nucené práce pro nezaměstnané spoluobčany a kontrolu občanů odkázaných na pomoc státu.

„Dnes nezaměstnaní a jejich spoluobčané sice předplatili podporu v nezaměstnanosti a stát jim ji dluží, aby však tyto své vlastní prostředky ušetřené prostřednictvím daňového systému dostali, musí skandálně mimo legální pracovní poměr vykonávat přikázanou práci bez náležité ústavně zaručené spravedlivé odměny. Mimoto je masově porušováno právo na ochranu soukromí nebývalým objemem kontroly pohybu, pobytu, jakož i zasílané korespondence (sms, e-maily)," vyjmenovává vládní hříchy komentátor.

Snad jde o kleptokracii

Heslem „Demokracie vypadá jinak" poukazovali účastníci protestu na to, že nám vládnou spíše oligarchové, kteří se bouří, když se jim policie snaží dívat pod hbité prsty. Když dostanou strach, mluví o bandě plukovníků ovládajících stát. Majetky oligarchové hromadí bez ohledu na možné dopady na životní prostředí nebo zdraví obyvatelstva.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…