Lidé jako Štětina tady ‚hejtují‘ vše, co je východní a ideálně ruské, jinak nemají názor, řekla Konečná. Štětina to rozšířil a nastala řežba

06.03.2019 17:30

V rozhovoru pro komunistické Haló noviny europoslankyně KSČM Kateřina Konečná prohlásila, že nehodlá společnost rozdělovat. A po chvíli se pořádně obula do europoslance Jaromíra Štětiny. Ten její rozhovor sdílel na sociální síti Twitter. Pod článkem se následně rozjela živá diskuse.

Lidé jako Štětina tady ‚hejtují‘ vše, co je východní a ideálně ruské, jinak nemají názor, řekla Konečná. Štětina to rozšířil a nastala řežba
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Jaromír Štětina také sdělil, že pátou kolonou Kremlu je v České republice KSČM
reklama

Komunistická europoslankyně Kateřina Konečná v rozhovoru pro stranické Haló noviny poznamenala, že komunisté do Evropského parlamentu kandidují spolu s dalšími levicovými stranami, aby ukázali vůli společnost spojovat a nikoli rozdělovat.

Komunisté a jejich partneři prý budou prosazovat prvky přímé demokracie, jako je referendum, kromě toho se stavějí jasně proti přijetí eura v Česku a hodlají ze stolu zvednout téma daňových rájů.

„My v Evropském parlamentu jsme se teď několik let zabývali právě problematikou daňových rájů. Je tam samozřejmě obrovský tlak pravice, aby nedošlo k nějakému osekání, ale já podporuji návrhy, aby například firmy, které mají sídlo v daňových rájích, případně vyvádějí prostředky z Evropské unie tímto způsobem, nemohly být žadateli o evropské nebo národní dotace. Je to velmi jednoduché, prostě neplatíš daně v Evropské unii, nedostaneš evropskou dotaci. Tečka. Myslím si, že na tom není co řešit. Určitě velmi důležitý bod je také to, že se bohužel z Evropské unie vlivem pravice, ale i části sociálních demokratů v podstatě stává – nebo jinak řečeno, ona chce konečně zavést evropskou obrannou unii, to znamená, že už teď máme v rozpočtu na příští léta 12 nebo 13 miliard eur schválených na vědu a výzkum, na zbrojení, a to je věc, kterou absolutně odmítáme. My nechceme dělat další malé NATO, my nechceme být slouhy někoho, kdo bude rozhodovat, my chceme samostatnou obrannou politiku každého členského státu,“ prohlásila Konečná.

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Komunisté by se rádi zasadili o to, aby měl Evropský parlament zákonodárnou iniciativu. To však není jediná věc, která by se v EU měla změnit. Podle Konečné se Unie musí transformovat a musí víc naslouchat lidem, jinak to skončí špatně. Britové už ostatně ukázali, že toho mají dost, a rozhodli se odejít.

Lidé by podle ní měli přijít k volbám a dát hlas společné kandidátce komunistů a dalších partnerů, protože pokud to neudělají, zájmy České republiky budou hájit lidé jako Jiří Pospíšil (TOP 09) nebo Jaromír Štětina.

„My máme 21 mandátů v Evropském parlamentu a oni budou zvoleni, ať už naši voliči přijdou k volbám, nebo nepřijdou. Úplně chápu a respektuju kritiku všech našich voličů vůči Evropské unii, ale tito lidé by si měli uvědomit, že pokud nepřijdou k volbám, tak nás budou v Evropském parlamentu v následujících pěti letech zastupovat lidé jako pan Pospíšil nebo pan Štětina. Opravdu se nedomnívám, že zrovna oni by byli zástupci, kteří by jakkoli hájili zájmy České republiky a našich občanů. Těžko by například slyšeli třeba na to, že vadí mzdová nerovnost, že vadí sociální nerovnost, že nám zoufale vadí výdaje na zbrojení a jakési zřizování evropské obranné unie. Ba naopak, to jsou přesně lidé, kteří to tlačí, kteří tady ‚hejtují‘ vše, co je východní a ideálně ruské, a na nic jiného nemají názor,“ vypálila Konečná.

Europoslanec Jaromír Štětina zvolený v roce 2014 za TOP 09 rozhovor Konečné sdílel na sociální síti Twitter a dočkal se řady barvitých reakcí. Jedna z diskutujících dam má za to, že „komouši už by měli fakt táhnout“. Další pravila, že Konečná za evropské peníze šíří nenávist vůči EU, čemuž v Kremlu tleskají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

9:52 „Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

V pokračování kauzy Janka Kroupy a ministra Hamáčka se ukázalo, od koho získal investigativní noviná…