Lidé kašlou na lesbické matky, miliony hlasů leží na ulici. Komentátor vyhlíží někoho, jako byl Ronald Reagan

23.10.2014 17:08 | Zprávy
autor: mp

Dnešní svět se prý v mnohém podobá situaci v USA v 70. a 80. letech minulého století. Myslí si to alespoň Lubomír Vylíčil, který na serveru Pravý prostor uveřejnil úvahu, v níž se zamýšlí nad tím, co vlastně dnešní voliči chtějí - a to jak pravicoví tak levicoví. Dospívá k tomu, že práva lesbických matek občany netrápí. Politici by se spíš měli zaměřit na běžnou rodinu, aby dost vydělala, koupila si auto a podobně.

Lidé kašlou na lesbické matky, miliony hlasů leží na ulici. Komentátor vyhlíží někoho, jako byl Ronald Reagan
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna, ilustrační foto

Než se americký prezident Ronald Reagan stal prezidentem USA, byl členem jak levicové demokratické strany, tak pravicové republikánské strany. A po několika letech levicových vlád demokratů cítil, že jsou občané pomalu otravováni. A to jak voliči pravice, tak voliči levice. Prvně jmenovaní měli dost rostoucích regulací a přerozdělování vlastních peněz. Chtěli si s nimi sami nakládat, vydělat si na domek či auto a žít bez toho, aby mu státní úředníci koukali přes rameno. Levicoví voliči se příliš nezajímali o práva menšin, ale vadilo jim, že lidé žijící často pouze z dávek mají více peněz než pracující dělníci.

Takové politiky v Česku prý také máme

Reagan toto vše pochopil a nabídl voličům alternativu.  Podle Vylíčila takového politika potřebujeme i v dnešním Česku. „Ano, doba je těhotná čekáním na Reagana. Na charismatického člověka, který slovy prostými, nehledanými a srozumitelnými řekne konečně nahlas, že ‚král je nahý‘. Že občan je majitel, nikoli majetek státu. Že národní stát je tou nejvyšší jednotkou, kterou její vlastník a zřizovatel, občan, může smysluplně spravovat a kontrolovat,“ konstatuje autor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…