Lidé mají poslední šanci soudně zpochybnit sněmovní volby

03.11.2017 6:50 | Zprávy
autor: čtk

Poslední příležitost mají ti, kdo by chtěli soudně zpochybnit výsledky letošních voleb do Poslanecké sněmovny. Stížnosti bude Nejvyšší správní soud přijímat už jen do dnešních 16:00. Zatím jich podle čtvrtečních informací dostal kolem 25. Po minulých sněmovních volbách před čtyřmi lety jich dostal 42, žádné nevyhověl.

Lidé mají poslední šanci soudně zpochybnit sněmovní volby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební zákon, ilustrační foto

První jednání má volební senát naplánované na příští týden. Zabývat se bude mimo jiné způsobem připočítávání preferenčních hlasů. Na různou praxi v konkrétních okrscích si stěžoval předseda Demokratické strany zelených Jiří Anderle z Domažlicka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Budete někoho žalovat?

Je podle vás obsah, kterým byly někteří žáci testováni žalovatelný? Tvrdíte, že pracujete na právním stanovisku, zajímal by mě přesně jeho význam, přínos, protože to, co se stalo je opravdu hodně za hranou a nechápu, že k tomu vůbec mohlo dojít. Taky bych nerad, aby se situace opakovala.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bezpečná a barevná Paříž, vysílá Zelená. A český internet umřel smíchy

21:17 Bezpečná a barevná Paříž, vysílá Zelená. A český internet umřel smíchy

Paříž ochromily násilnosti. Oslavy triumfu PSG ve fotbalové Lize mistrů maji na kontě 219 zraněných …