Pro začátek bude potřeba 300-500 pěstounských rodin. „Bude potřeba strašně moc kvalitních pěstounů,“ upozornila Vodičková. Navíc připomněla, že podle novely by měl být pěstoun někým, kdo připravuje děti na odevzdání do péče zpět rodičům, ale ony chtějí někam patřit.
„Některá ustanovení mi připadají úplně absurdní,“ okomentovala Vodičková novelu ministerstva práce a sociálních věcí. Velký problém je například krácení příspěvků pro tzv. Klokánky v případě nepřítomnosti dítěte ve lhůtě delší než dva dny. To je naprosto nemožné, protože děti jezdí samozřejmě například na školy v přírodě, do ozdravoven apod.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Impulsy Václava Moravce , Vodičková , Fond ohrožených dětí , ústavní péče
autor: joh
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky

4:46 Ceny tak nízké, že se Čech v Itálii začal modlit přímo v supermarketu
Dovolená v Itálii, to je moře, slunce a výborná káva. A také levné a kvalitní jídlo, jak nám potvrdi…
- 19:31 Trump se naštval na Putina: Hezky mluví a pak všechny bombarduje
- 13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
- 15:00 Ruské ztráty? Analytik nastřílel díry. Vážné
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád