Lidé už o Bártu v politice nestojí, ukázal bleskový průzkum. Měl by odejít

13.04.2012 10:21

Měl by faktický lídr VV odejít z politiky? Většina lidí se domnívá, že ano, a to bez ohledu na to, jak dopadne s ním spojený soud. Právě soudní řízení totiž ukázalo, jak to uvnitř nejmenší vládní strany vypadá. Vůli občanů ukázal bleskový průzkum, který si nechaly zpracovat Lidové noviny. Dvaasedmdesát procent dotázaných si přeje Bártův konec. Jeho manželka nesouhlasí.

Lidé už o Bártu v politice nestojí, ukázal bleskový průzkum. Měl by odejít
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soud s Vítem Bártou
reklama

Dnes podle všeho vyvrcholí kauza, která českou politiku ovlivňuje již rok – spor o to, zda Vít Bárta uplácel poslance vlastní strany, nebo jim jen půjčoval peníze, dospěje k závěru konečným verdiktem soudce Jana Šotta. Půjde sice jen o rozsudek v první instanci, proti němuž bude možné se odvolat, ale většina lidí už je tak jako tak přesvědčena, že by Vít Bárta měl z politiky zmizet.  Jeho žena Kateřina Klasnová (VV) to ovšem vidí trochu jinak. Pokud bude očištěn, nemá podle jejího názoru manžel důvod k tomu, aby se z veřejného života stahoval.

Nevinný člověk může působit v politice

„Nevidím sebemenší důvod, proč by nevinný člověk měl opouštět své funkce. V případě osvobozujícího rozsudku bych očekávala spíše sebereflexi ze strany Jaroslava Škárky a Kristýny Kočí,“ vzkázala LN poslankyně a Bártova manželka Kateřina Klasnová.

Premiér Petr Nečas (ODS) dal už dříve najevo, že nepřipustí Bártův návrat do vlády. Vicepremiérka Karolína Peake (VV) vyjádřila názor, že by měl Bárta zvážit odchod z funkce předsedy poslaneckého klubu, jenže se zdá, že to občanům nestačí. Podle nich by se měl vzdát i poslaneckého mandátu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…