Lidé vyrazili na hory. Blatný chce řešit, jak tomu zamezit

10. 1. 2021 9:32

V sobotu odpoledne vylákala lidi ven sněhová nadílka – vydali se na hory i navzdory přisným protiepidemickým opatřením, kdy skiareály jsou uzavřeny. Na některých místech nastal kolaps dopravy. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) chce situaci řešit s ústředním krizovým štábem i s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD), informuje iDNES.cz.

Lidé vyrazili na hory. Blatný chce řešit, jak tomu zamezit
Foto: Repro ČT
Popisek: Ministr zdravotnictví Jan Blatný
reklama

Anketa

Jaký trest navrhujete pro podniky a živnostníky, kteří mají otevřeno navzdory zákazům?

hlasovalo: 14235 lidí
Policisté měli spíše plné ruce práce s řešením komplikované dopravní situace, než aby měli čas důsledně hlídat přestupky vůči protiepidemickým opatřením. „Právě jsem o situaci mluvil s policejním prezidentem a policie na místech řešila hlavně dopravní situaci, ale také upozorňovala veřejnost na dodržování epidemických opatření,“ uvedl k sobotní vysoké návštěvnosti českých hor ministr vnitra Jan Hamáček.

Ministr Blatný chce o situaci jednat na krizovém štábu. „Budu o tom mluvit s ministrem vnitra Janem Hamáčkem a ústředním krizovým štábem,“ napsal Blatný k dotazu, zda bude vláda nějak reagovat na situaci na horách či apelovat na veřejnost.

Policie v sobotu dopoledne musela například uzavřít obec Bedřichov v Jizerských horách. Dopravní omezení policisté zrušili až po šesti hodinách. Řidiči nedodržovali pokyny parkovací služby a chtěli parkovat až tam, kde začíná lyžařská stopa.

Vicepremiér Hamáček sdělil, že už neví, jak jinak opatření upravit, aby podobná situace nenastala: „Skiareály jsou uzavřené, pohyb na čerstvém vzduchu zakázán není, nevím, jak bychom měli opatření ještě upravit. Pokud však lidé nosí roušky a dodržují rozestupy, když nejsou v rodinném kruhu...“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto patří k Rusku, předčítal Zaorálek ve sněmovně. Historik je v šoku: On je ministr kultury? Totální xenofobie

23:07 Toto patří k Rusku, předčítal Zaorálek ve sněmovně. Historik je v šoku: On je ministr kultury? Totální xenofobie

Dnes bylo ve Sněmovně opět parno. Projednával se mimo jiné bod informace vlády ke kauze Vrbětice. Mi…