Lidovce povede do voleb ve Zlínském kraji rázný Čunek

20.03.2016 13:42 | Zprávy
autor: mp

Senátor a starosta Vsetína Jiří Čunek povede lidovce v krajských volbách ve Zlínském kraji. ČTK to dnes řekla krajská tajemnice lidovců Karla Vaculínová. Kandidátku schválili lidovci na sobotním sjezdu. Čunek vedl lidovce již v minulých krajských volbách, kdy KDU-ČSL získala deset míst v krajském zastupitelstvu a skončila ve volbách druhá, zůstala však v opozici.

Lidovce povede do voleb ve Zlínském kraji rázný Čunek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek

Koalici sestavila vítězná ČSSD se třetími komunisty a Stranou práv občanů. Koalice má v pětačtyřicetičlenném sboru 25 hlasů. V opozici jsou kromě lidovců také STAN/TOP 09 a ODS.

Na druhém místě kandidátky lidovců je nyní zastupitel Zlína Miroslav Kašný, na třetím starosta Starého Města Josef Bazala, čtvrtý je starosta Ostrožské Nové Vsi Pavel Botek, následuje ředitelka Centra pro seniory Zahrada v Bystřici pod Hostýnem Šárka Jelínková.

„Volilo se jen prvních pět míst, další pořadí určí krajský výbor až po Velikonocích,“ uvedla Vaculínová. Na 45 míst na kandidátce bylo 65 nominovaných.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Grónsko

Postavíte se veřejně za Grónsko? Půjdete proti vládě, která to udělat nechce? Otázkou je, zda by to teda na nás vrhalo dobrý stín, když bude něco jiného činit vláda a něco jiného prezident. Jestli nás pak v zahraničí bude brát vůbec někdo vážně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konec. Vláda má důvěru. Opozice zase vztek na Babiše

20:50 Konec. Vláda má důvěru. Opozice zase vztek na Babiše

Vláda Andreje Babiše má nadále důvěru Sněmovny. Pro návrh na nedůvěru se vyslovilo 84 poslanců opozi…