Lidovci náhradu za Hladíka nehledají. Výborný věří, že kauzu s byty vysvětlí

20.10.2022 19:35 | Rozhovor

Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný v rozhovoru pro Radiožurnál uvedl, že kandidát na ministra životního prostředí Petr Hladík z KDU-ČSL by měl vysvětlit okolnosti kauzy ohledně údajného kupčení s byty v Brně na celostátním výboru strany. Nový kandidát na ministra se podle Výborného nyní nehledá.

Lidovci náhradu za Hladíka nehledají. Výborný věří, že kauzu s byty vysvětlí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Výborný (KDU-ČSL)

Policie v úterý zasahovala v kanceláři prvního náměstka primátorky a kandidáta na ministra životního prostředí Petra Hladíka na brněnském magistrátu a požádala ho o podání vysvětlení.

Původní zdroj ZDE.

„Myslím, že důležité informace v tuto chvíli nemáme. A právě proto si odpoledne poslechneme Petra Hladíka a rozhodneme o dalším postupu. Principiálně nechceme nic předjímat,“ uvedl Výborný.

Že je Hladík svědkem v brněnské kauze, podle Výborného není překážkou k vedení ministerstva. „On ještě v tuto chvíli není, pokud mám informace z médií, ani v nějaké roli svědka. My opravdu chceme znát to pozadí – jak souvisí prohlídka jeho kanceláře, podání vysvětlení s celou tou brněnskou kauzou, která teď je velmi mediálně aktivní, a poté se rozhodneme.

První krok, který musíme učinit – a myslím, že to je poctivé a logické – je vyslechnout Petra Hladíka, aby nám podal informace o tom, jak se ty věci mají. Co znamená to, že podával vysvětlení; to, že byla policií prohledána a posléze zapečetěna jeho kancelář. Jaké to může mít politické dopady na KDU-ČSL a celou vládu,“ doplnil šéf poslaneckého klubu KDU-ČSL.

Hladík podle něj i nadále zůstává kandidátem na ministra životního prostředí. „Protože jsem součástí vedení KDU-ČSL, tak musím naprosto dementovat to, že by v tuto chvíli probíhalo nějaké hledání nového kandidáta na ministra životního prostředí.

Jsou to všechno spekulace, které vznikly v mediálním prostoru. Já tomu rozumím, protože samozřejmě je důležité, kdo bude součástí koaliční vlády Petra Fialy. Nicméně opravdu nejsme teď v situaci a v bodě, kdy bychom hledali nominanta na pozici ministra životního prostředí. Naším nominantem v tuto chvíli je a zůstává Petr Hladík,“ doplnil Marek Výborný.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bruselská armáda kazatelů s karabáči. A jako odpověď přišel emotikon hovínka, tleská Žantovský

7:33 Bruselská armáda kazatelů s karabáči. A jako odpověď přišel emotikon hovínka, tleská Žantovský

TÝDEN V MÉDIÍCH Nezvykle ve snůšku absurdit se tentokrát přeměnil přehled mediálních zajímavostí upl…