Lidovci náhradu za Hladíka nehledají. Výborný věří, že kauzu s byty vysvětlí

20.10.2022 19:35 | Rozhovor

Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný v rozhovoru pro Radiožurnál uvedl, že kandidát na ministra životního prostředí Petr Hladík z KDU-ČSL by měl vysvětlit okolnosti kauzy ohledně údajného kupčení s byty v Brně na celostátním výboru strany. Nový kandidát na ministra se podle Výborného nyní nehledá.

Lidovci náhradu za Hladíka nehledají. Výborný věří, že kauzu s byty vysvětlí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Výborný (KDU-ČSL)

Policie v úterý zasahovala v kanceláři prvního náměstka primátorky a kandidáta na ministra životního prostředí Petra Hladíka na brněnském magistrátu a požádala ho o podání vysvětlení.

Původní zdroj ZDE.

„Myslím, že důležité informace v tuto chvíli nemáme. A právě proto si odpoledne poslechneme Petra Hladíka a rozhodneme o dalším postupu. Principiálně nechceme nic předjímat,“ uvedl Výborný.

Že je Hladík svědkem v brněnské kauze, podle Výborného není překážkou k vedení ministerstva. „On ještě v tuto chvíli není, pokud mám informace z médií, ani v nějaké roli svědka. My opravdu chceme znát to pozadí – jak souvisí prohlídka jeho kanceláře, podání vysvětlení s celou tou brněnskou kauzou, která teď je velmi mediálně aktivní, a poté se rozhodneme.

První krok, který musíme učinit – a myslím, že to je poctivé a logické – je vyslechnout Petra Hladíka, aby nám podal informace o tom, jak se ty věci mají. Co znamená to, že podával vysvětlení; to, že byla policií prohledána a posléze zapečetěna jeho kancelář. Jaké to může mít politické dopady na KDU-ČSL a celou vládu,“ doplnil šéf poslaneckého klubu KDU-ČSL.

Hladík podle něj i nadále zůstává kandidátem na ministra životního prostředí. „Protože jsem součástí vedení KDU-ČSL, tak musím naprosto dementovat to, že by v tuto chvíli probíhalo nějaké hledání nového kandidáta na ministra životního prostředí.

Jsou to všechno spekulace, které vznikly v mediálním prostoru. Já tomu rozumím, protože samozřejmě je důležité, kdo bude součástí koaliční vlády Petra Fialy. Nicméně opravdu nejsme teď v situaci a v bodě, kdy bychom hledali nominanta na pozici ministra životního prostředí. Naším nominantem v tuto chvíli je a zůstává Petr Hladík,“ doplnil Marek Výborný.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Spokojenost???

Dobrý den, pane vícepremiére, chci se zeptat: 1) Zda jste spokojen s dosavadním působení ve vládě? 2) v mainstreamovych médiích (nebudu jmenovat) vyšel článek, že zakládající člen pirátské strany opouští Vaší stranu, převážně z důvodu, že Vám jde pouze o omlouvám se za tento náš "vesnický" výraz o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mluvím trochu za prezidenta Pavla.“ Petr Kolář se Žantovským vítali v Praze další neziskovku

18:02 „Mluvím trochu za prezidenta Pavla.“ Petr Kolář se Žantovským vítali v Praze další neziskovku

Jako „nový kluk na sídlišti“ se v Praze představuje organizace GLOBSEC. Na přelomu srpna a září se z…