Lidovci se zlobí. Jejich předseda není populární, takže výzkum stojí za...

20.09.2013 11:15

Společnost STEM vydala ve čtvrtek průzkum popularity politiků. Zveřejněná čísla nejspíš nepotěší nedávnou sněmovní pravici, jejíž představitelé s několika čestnými výjimkami skončili v hloubi pole. A na prvních příčkách se ocitla značně neobvyklá jména.

Lidovci se zlobí. Jejich předseda není populární, takže výzkum stojí za...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek
reklama

Padesátiprocentní popularitu překonal jediný politik, a to hned takový, který v předchozích průzkumech vůbec nefiguroval. Předseda odbornické vlády Jiří Rusnok získal padesát dva procent a stal se nejpopulárnějším politikem.

O šest procent níže se na děleném druhém místě nachází první místopředseda ČSSD Michal Hašek a senátor Tomio Okamura, který vede do voleb své hnutí Úsvit přímé demokracie. Těsně za nimi skončil předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka a dále další člen vedení „oranžových“ Lubomír Zaorálek.

Zvláštní

S rovnými čtyřiceti procenty jej následuje další z lídrů nových stran, ucházejících se o vstup do sněmovny. Miliardář Andrej Babiš, předseda ANO. Až za ním se umístila trojice nejpopulárnějších politiků nedávné pravicové koalice. Karel Schwarzenberg, Jiří Pospíšil a Miroslava Němcová si připsali zisky v rozpětí 35 - 37 procent.

Na dně výzkumu se kromě Karolíny Peake nebo Víta Bárty objevil rovněž předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek (18 procent). Jeho strana tak s jednodenním zpožděním na svém Facebooku uvedla, že výzkum STEMu je tudíž zvláštní. "Tyto výsledky jsou přinejmenším poněkud zvláštní. Co si o tom myslíte vy?" zeptal se správce skupiny. "Pokud by byl výzkum opravdu věrohodný, odpovídalo by to výsledku prezidentské volby. Pokud věrohodný není, tak nevím, čemu to odpovídá, protože je to hotový guláš. Asi není z čeho vybírat a slušní jsou krátce nebo málo vidět," odpověděla vzápětí fanynka.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto připravuje EU teď, v době pandemie! Kobza z SPD proti Jourové. A varuje ji: Budete si balit kufry, až lidé pochopí...

21:07 Toto připravuje EU teď, v době pandemie! Kobza z SPD proti Jourové. A varuje ji: Budete si balit kufry, až lidé pochopí...

ROZHOVOR „Evropa po pandemii už nikdy nebude tou co před ní. Lidé se probudí z hibernace způsobené m…