Lidové noviny komentují sjezd SPOZ: Ať si Zeman ohlídá pana Lukoila

25.03.2013 8:09

Miloš Zeman na sjezdu SPOZ přispěl k debatě briskní úvahou, že volební potenciál SPOZ lze spočítat jednoduchým vzorečkem - od padesáti pěti procent, které získal on v prezidentských volbách, odečíst zhruba 25-30 procent, které průzkumy věští ČSSD. Podle komentátora Lidových novin Zbyňka Petráčka je to hodně optimistická vize. Logo Miloše Zemana totiž nejspíš zapůsobí mnohem méně, než jeho charisma.

Lidové noviny komentují sjezd SPOZ: Ať si Zeman ohlídá pana Lukoila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Do čela SPOZ byl zvolen Zdeněk Štengl
reklama

Zemanovci prý rozhodně tak skvělé vyhlídky nemají. Fakt, že předsedou strany se stal bývalý policista, nemusí vadit. Koneckonců jeden bývalý policista nám dělá ministra vnitra. Problémem není ani to, že spolustraníky prohlašuje za apoštoly, kteří mají „nést myšlenky našeho prezidenta“. Koneckonců ani zmíněný ministr vnitra se netají tím, že se hlásí k poselství Ježíše Krista.

To, že na sjezd dorazily „voskové figuríny“ z muzea Zemanovy vlády jako Miroslav Grégr, Jan Fencl nebo Miroslav Šlouf, může podle komentátora působit dokonce legračně.

Horší už to podle Petráčka je s tím, že prvním místopředsedou strany, která chce být parlamentní, je Martin Nejedlý. Zástupce české pobočky firmy Lukoil na takto vysoké pozici je prý daleko za hranou toho, jak se ODS v devadesátých letech přátelila s bratry Helbigovými. Miloš Zeman ji za to tehdy právem kritizoval. Nyní by si, podle Petráčka, měl čestný předseda SPOZ tím spíše hlídat „pana Lukoila“. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…