Lidovec chce nahradit Junckera a tak otočil a podrazil Maďarsko. Premiér Orbán však vzkazuje...

21.09.2018 10:00 | Zprávy

Atomovou variantu spustil Evropský parlament tím, že více než dvoutřetinovou většinou schválil článek 7 Smlouvy o Evropské unii, který vyhrožuje sankcemi těm členským státům EU, které podle názoru Evropské komise poruší základní hodnoty EU. Soeren Kern ve svém textu pro Gatestone Institute se sídlem v New Yorku upozorňuje, jaký názorový obrat v této věci provedl vůdce Evropské lidové strany Manfred Weber a dává to do souvislosti s jeho ohlášenou kandidaturou na post předsedy Evropské komise, který zastává Jean-Claude Juncker. Připomíná ale i rázná slova maďarského premiéra Viktora Orbána, že jeho země se nepodrobí vydírání a bude i nadále hájit své hranice, bránit nelegální imigraci a bránit svá práva.

Lidovec chce nahradit Junckera a tak otočil a podrazil Maďarsko. Premiér Orbán však vzkazuje...
Foto: Presalocala.com
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

Gatestone Institute v New Yorku je think-tank, který informuje veřejnost především o tom, co před ní mainstreamová média tají. Autorem následujícího textu, který vyšel 13. září 2018 v anglickém originále, je Soeren Kern, vedoucí spolupracovník Gatestone Institute se sídlem v New Yorku. Pro českou verzi Gatestone Institute ho přeložili Helena Kolínská a Libor Popovský a ParlamentníListy.cz ho publikují v plném znění.

Evropský parlament odhlasoval bezprecedentní disciplinární kroky vůči Maďarsku v souvislosti s údajným porušením „základních hodnot“ Evropské unie. EU obvinila maďarskou vládu z útoků proti médiím, menšinám a právnímu státu.

Maďarský premiér Viktor Orbán toto obvinění odmítl a uvedl, že jde o odvetu za to, že jeho vláda odmítá přijímat migranty z muslimského světa.

Toto disciplinární řízení je před volbami do Evropského parlamentu v květnu 2019 další salvou souboje a měření sil mezi zastánci EU a jejími odpůrci.

Europoslanci spustili atomovou variantu

Během zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku dne 12. září 2018 schválili poslanci EP 448 hlasy proti 197 hlasům, tedy více než dvoutřetinovou většinou, aby byl proti Maďarsku aktivován článek 7. Toto je poprvé, kdy bylo takové parlamentní opatření přijato proti členskému státu EU a tento krok může nakonec vést k tomu, že Maďarsko ztratí svá hlasovací práva v orgánech EU.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Obroda strany

Můžete sdělit, kolik členů za poslední rok stranu opustilo a kolik nových jich přišlo? A budete ve volbách sázet na nové tváře? Co jsem zatím postřehla, tak kandidují zas ti samí. PS: Co vlastně říkáte na to, že Lipavský přešel zrovna k ODS, kterou vaše strana tak kritizuje? A myslíte, že lze zabrán...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bude demonstrace. Rajchl se 8. května chystá do Prahy. I kvůli Nerudové

21:00 Bude demonstrace. Rajchl se 8. května chystá do Prahy. I kvůli Nerudové

Předseda strany PRO Jindřich Reichl v rozhovoru pro XTV oznámil svolání další demonstrace. Protest m…