Lidovecký poslanec: Juncker nesmí být vizionářem. Má být jen úředníkem

28.06.2016 21:25

Jean-Claude Juncker jako eurokomisař nesmí být vizionářem, ale má být jen úředníkem. V dnešním pořadu Hyde Park to řekl místopředseda KDU-ČSL, poslanec Ondřej Benešík.

Lidovecký poslanec: Juncker nesmí být vizionářem. Má být jen úředníkem
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Poslanec KDU-ČSL Ondřej Benešík
reklama

Poukázal na to, že Evropská komise je výkonný orgán, a jím by měla zůstat. Že evropské státy svou nečinností učinily z Evropské komise opravdovou vládu, to prý není chyba Junckera. Podle Benešíka je to selhání celé řady politiků, kteří mu to umožnili. „Byl bych rád, kdyby Evropské komisi členské státy vysvětlily, že mají vykonávat vizi, kterou stanovují politici, tedy premiéři členských států,“ podotkl Benešík.

Uvedl také, že by se nemělo zpochybňovat demokratické rozhodnutí Britů opustit EU. Je podle něj ale otázkou, za jakých okolností Británie z EU vystoupí.

Řeč přišla i na to, zda bychom měli přijmout společnou evropskou měnu. Juncker totiž naznačil, že by všechny státy EU měly mít euro. Benešík připustil, že ČR se zavázala k tomu, aby přijala euro. Rozhodnutí ale musí být na české vládě, nikoliv na Junckerovi.

Polsko už naznačilo, že by urychleně chtělo přijmout euro, aby si zachovalo výraznější vliv na rozhodování o dalším směřování EU. Benešík uvedl, že rozhodnutí o přijetí eura musí být čistě naším rozhodnutím. Připustil ale, že přijetí eura Polskem by mohlo rozhodnutí o vstupu naší země do eurozóny usnadnit.

 

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin má vážnou nemoc? Šafr pátral. A co ho napadlo, to vás porazí

7:19 Putin má vážnou nemoc? Šafr pátral. A co ho napadlo, to vás porazí

Zpravodajský server Forum24.cz šéfredaktora Pavla Šafra se připojil k odhalením týkajícím se zdraví …