Lžete, Fialo! Po konci na Primě vypluly zlé věci. I na „hvězdu“

27.09.2021 7:41 | Ze sítí

Divácká anketa předvolební debaty skončila vítězstvím předsedy STANu Víta Rakušana, kterého následoval Petr Fiala z ODS. Příznivci tzv. demokratické opozice si jejich výkony pochvalují. Někdy s malými výhradami, např. že Petr Fiala byl příliš akademický nebo že Andreje Babiše neoznačil za křivopřísežníka. Do šéfa ODS se ovšem pustili členové hnutí Odchod. Jednak za to, že Fiala prohlašuje, že nedopustí lockdowny, ale ODS se na nich hlasováním podílela. A také za výrok o inflaci.

Lžete, Fialo! Po konci na Primě vypluly zlé věci. I na „hvězdu“
Foto: Reprofoto: CNN Prima News
Popisek: Česko hledá premiéra. Debata CNN Prima News

Včerejší večer se nesl ve znamení superdebaty na CNN Prima News, ve které se střetli lídři celkem osmi stran a diváci mohli hlasovat, který lídr pro ně byl nejpřesvědčivější. Tuto anketu vyhrál s 33,1 % šéf STANu Vít Rakušan, za ním následoval Petr Fiala s 31,8 %. Až třetí byl Andrej Babiš s 11,6 % a za ním následovala lídryně TSS Zuzana Majerová Zahradníková s osmi procenty.

Ohlasy na sociálních sítích se pak dělí na ty, které oslavují Rakušanovo vítězství a pak také na ty, kteří si pochvalují výkon Petra Fialy, případně obojí. „Když se uspořádá přímá konfrontace, tak se ukáže, jak drtivou převahu mají demokratičtí politici Fiala a Rakušan nad tou trapnou extremistickou a autoritářskou partou. Debil, blbeček, debil, blbeček, jako z Cimrmana. V čele s premiérem," mínil Pavel Šafr, šéfredaktor Fora24.

„Výborná práce v debatě na Primě Vítka Rakušana a velmi dobrá u Petra Fialy - do přívlastků vynikající či fantastická to má zatím rezervy. Neviděl jsem celou debatu, ale chybělo mi tam, že Andrej Babiš je křivopřísežník na své děti a Čapí hnízdo jako příklad té nejnehoráznější korupce a zneužívání moci," přispěchal se svým oblíbeným tématem bývalý brankář Dominik Hašek.

Fialu chválila také Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně koaliční TOP 09. „Babišova drahota, naprosto trefný. Přesné vystižení toho, jak Andrej Babiš na dluh rozdává, pak se zdražuje, tak situaci řeší dalším rozdáváním. I člověku bez ekonomického vzdělání je jasné, že tohle vede k bankrotu. Časovaná bomba. Na premiérovo vrtulníkové rozhazování paradoxně doplatí ti nejzranitelnější, za které prý tak moc bojuje."

Anketa

Byla Angela Merkelová přínosem pro Evropu?

12%
80%
hlasovalo: 17412 lidí
Bývalý producent a reportér Jan Jetmar se debatě věnoval také. Podle něj Babiš totálně propadl a Jan Hamáček se „svíjel v předsmrtných křečích".

„Vítězem je Rakušan. Začal s málem, ale celou dobu rostl a rostl. Je chytrý, bystrý, věcný, skvělý řečník, pohotový, zábavný a nedá se. Babiše totálně vymazal a přitom s lehkostí, bez přehnané námahy," chválil předsedu STANu.

„Fiala s obřím náskokem na startu neudělal žádnou chybu a byl by důstojný premiér, za něhož bychom se nemuseli stydět. Elegantní, chytrý, vzdělaný, žádný hokynář jako Babiš. Jenže to je zároveň i jeho chyba. Češi milují plebejce a tím Fiala v žádném případě není, takže postupně ztrácel body, byl příliš akademický," okomentoval druhého v pořadí.

A poklonu svým způsobem složil i Zuzaně Majerové Zahradníkové. Ta byla prý druhým překvapením večera. „Zrušila všechny populisty, komunisty i ČSSD a totálně zrušila Pitomia. Šermovala tužkou v ordinérní křeči a chvílemi působila jako zlá učitelka, chvílemi jako domina v sadomaso salonu. Osmi procentům diváků to imponovalo."

Přesto se našli tací, kterým výkon vítězů ankety nebyl po chuti. „Za mě jste stejný hulvát jako ostatní. Zemřela mi blízká osoba na covid, přestože dostala prvotřídní péči v nemocnici. Otírat se o mrtvé jen kvůli politickým bodům může jen hovado. Sám víte, že byste byli ve stejné situaci jako vláda. Jste arogant," vzkázal Rakušanovi Adam Gregor.

Šéfovi STANu nedůvěřuje ani člen ODS Tomáš Místecký. „Rakušan na mě působí neskutečně falešně a nevěřím mu ani slovo. S Bartošem politicky moc nesouhlasím, ale respektuji jeho názory a opravdu mu věřím, že se snaží dělat dobrou věc. Rakušan je neuvěřitelně arogantní. 1000x radši bych bral Bartoše."

Do Petra Fialy se pustili členové hnutí Odchod. „Petr Fiala lže! V přímém přenosu na CNN Prima News řekl, že nikdy nepřipustí lockdowny a nedopustí, aby děti byly zavřeny doma, místo toho, aby chodily do školy. Celou dobu to podporujete a hlasujete s vládou!" osočili předsedu ODS.

Přidal se také zakladatel a předseda hnutí Odchod Matěj Gregor. Ten rozporoval Fialův výrok, že česká inflace je nadprůměrná a má české příčiny. Podle dat Eurostatu byla česká inflace v srpnu o jednu desetinu procenta pod průměrem Evropské unie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přibáň z trabantu si povídal na síti s kamarády: Ať si zhebnou, když nechtějí očkování, padlo

19:29 Přibáň z trabantu si povídal na síti s kamarády: Ať si zhebnou, když nechtějí očkování, padlo

Novinář a cestovatel v trabantu Dan Přibáň se obul do lidí, kteří se nechtějí jít dobrovolně očkovat…