Lži a podvod, vytočil se u soudu Ivo Rittig. Ukazuje se, že policie sledovala Nagyovou-Nečasovou více způsoby

10.01.2017 7:41

Kauze kolem bývalé šéfky sekretariátu premiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nečasové, dříve Nagyové, a lobbisty Ivo Ritiga se věnuje dnešní deník Právo. Uvádí totiž, že kromě nahraných telefonátů lobbisty Ivo Rittiga či debat z pokoje pražského hotelu Venta policisté zaznamenali i komunikaci prostřednictvím chatů.

Lži a podvod, vytočil se u soudu Ivo Rittig. Ukazuje se, že policie sledovala Nagyovou-Nečasovou více způsoby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Rittig
reklama
Nejaktivnější v dopisování byla v kauze vyzrazení utajované zprávy Bezpečnostní informační služby kromě Rittiga právě Nečasová. Kromě Rittiga si také dopisovala s Rittigovým právníkem Davidem Michalem, s nímž si vyměnila nejvíce zpráv, téměř sto. Michal je rovněž v kauze obžalován. 
 
Jak uvádí deník, Nagyová, jež měla při chatování přezdívku „pilan“, si chatovala také s Vlastimilem Rampulou a Janou Hercegovou. Rittig své jméno neskrýval, advokát Michal pak vystupoval pod přezdívkou „turako“ či „JUDr. JUDr.“. Deník své informace čerpá z včerejšího hlavního líčení pražského městského soudu, kde část debaty stěžejních aktérů přečetl předseda senátu Petr Novák.
 
A o čem si zúčastnění psali? Michal s Nagyovou mimo jiné debatovali o tom, jak se zbavit tehdejšího šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty. Michal navrhoval, aby se útvar spojil s Národní protidrogovou centrálou. V konverzaci tehdy zmínil souhlas policejního prezidenta Petra Lessyho. Ten to však včera popřel. 
 
 
„Vůbec Michala neznám. Ani nevím, jak ten člověk vypadá. A Rittiga znám akorát z médií, v životě jsem s ním nemluvil, natož abych s ním o čemkoli jednal. Zcela to odmítám; a byl jsem naopak radikálně proti jakémukoli takovémuto slučování útvarů,“ řekl Právu Lessy. 
 
Ritttig pak mimo jiné Nagyové psal o tom, že „před pěti minutami převzal Randák usnesení o zahájení trestního stíhání“.
 
Soudní líčení u městského soudu bude pokračovat i dnes, kdy zazní závěrečné řeči a rozsudek. Obžalovaný lobbista Ivo Rittig však včera napadl zákonnost odposlechů, což v minulosti využil exhejtman David Rath (ČSSD) a následovalo zrušení odsuzujícího verdiktu. Zda to vyjde i Rittigovi, se uvidí. „Beru to jako naprosto lživé a účelové vysvětlení, proč na mě nasadili odposlechy,“ vytočil se Rittig například kvůli policejnímu odůvodnění nasazení „štěnic“. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Strašně zlý. To musí být fake!“ FOTO, které vystavila ODS na sociální síti, pobouřila veřejnost

21:35 „Strašně zlý. To musí být fake!“ FOTO, které vystavila ODS na sociální síti, pobouřila veřejnost

ODS se v tomto týdnu finálně dohodla na spojení s KDU-ČSL a TOP 09 do příštích parlamentních voleb. …