Lžou nám! Ewa Farna podpořila Milion chvilek: Nenechte vyhrát zlo

04.06.2019 7:01

V Praze na Václavském náměstí se dnes uskuteční další demonstrace za demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové (ANO), premiéra Andreje Babiše (ANO) a nezávislost justice. Iniciativa Milion chvilek pro demokracii očekává účast více než 100.000 lidí, podle organizátorů by mohlo jít o největší demonstraci od roku 1989. Prostřednictvím videa ji podpořila také zpěvačka Ewa Farna.

Lžou nám! Ewa Farna podpořila Milion chvilek: Nenechte vyhrát zlo
Foto: Printscreen: Milion chvilek pro demokracii
Popisek: Ewa Farna.

„Vážení spoluobčané. Jsem holka, která vyrůstala v prostředí, kde se vždycky zdůrazňovalo, co je správné, a učili nás odlišovat dobro od zla, a to třeba tím, že nám říkali, že krást se nemá, lhát se nemá... A to ať se někdo kouká, nebo ne. A já se tyhlety hodnoty snažím aplikovat každodenně a hodlám k tomu učit své děti. Je to těžký úkol v době, kdy trvá krize hodnot a kdy naši přední představitelé dávají odstrašující příklad. A proto prosím dejme najevo, kdo bezostyšně lže, kterým lidem chybí morální páteř, že nám to není jedno, že jejich činy sledujeme, že ponesou za své činy následky a že mají vůči nám a této zemi zodpovědnost. A nezapomínejme na to, že k tomu, aby vyhrálo zlo, stačí lhostejní lidé,“ poznamenala ve videu zpěvačka Ewa Farna.

Anketa

Přejete úspěch hnutí Milion chvilek pro demokracii?

9%
91%
hlasovalo: 32178 lidí

Demonstrace za demisi Benešové se konají každý týden od konce dubna. Na Václavském náměstí se před dvěma týdny sešlo podle organizátorů 50.000 lidí, minulý týden demonstrovaly tisíce lidí na různých místech mimo hlavní město.

Organizátoři požadují odchod Benešové z funkce a jmenování nezávislého ministra. Politici by měli podle spolku zahrnout do zákonů sedm pojistek pro nezávislost justice. Obává se zásahů do případu dotací pro areál Čapí hnízdo, kvůli čemuž policie navrhla Babiše obžalovat.

„Žádáme přijetí pojistek nezávislosti justice a demisi Marie Benešové, aby Agrofert vrátil všechny neprávem obdržené dotace. Dále aby pro něj skončily všechny dotace a daňové úlevy. Chceme, aby se premiér Babiš zbavil médií ve svých rukou a aby opustil místo premiéra,“ řekl předseda iniciativy Mikuláš Minář.

Fotogalerie: - V předvečer velké demonstrace

Iniciativa Milion chvilek jako pořadatel zítřejší ...
David Ondráčka, šéf české pobočky nevládní organiz...
Iniciativa Milion chvilek jako pořadatel zítřejší ...
Hlavní organizátor demonstrací Mikuláš Minář
Iniciativa Milion chvilek jako pořadatel zítřejší ...
David Ondráčka, šéf české pobočky nevládní organiz...

Na demonstraci vystoupí například ředitel české pobočky nevládní organizace Transparency International David Ondráčka. „Evropská komise nám dala za pravdu, že celý koncept svěřenských fondů Andreje Babiše byl pouze na oko. Cíleně celou dobu lhal, že vyřešil střet zájmu a získával nekontrolované výhody po celou dobu, co v politice je,“ uvedl.

Během protestu promluví i zakládající člen Unie daňových poplatníků ČR David Hubal, spoluorganizátor slovenských protestů Za slušné Slovensko Juraj Šeliga, herečky Bára Hrzánová a Jitka Čvančarová, muzikant Mário Bihári a skupina Buty. Hymnu zazpívá Hana Ulrychová.

Impulsem pro současné demonstrace, z nichž první se konala 29. dubna, se stala demise ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (ANO) a volba jeho nástupkyně, jíž se stala poradkyně prezidenta Miloše Zemana pro justici Benešová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…