Lžou o Osvětimi? Jan Schneider v šoku z toho, co zaznělo z EU. Mažou Rusy z historie? Teď je na tahu Jourová

29.01.2020 19:05 | Zprávy
autor: Jan Schneider

Bezpečnostní analytik a chartista Jan Schneider se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k obsahu prohlášení špiček Evropské unie k 75. výročí osvobození Osvětimi. Obsah prohlášení byl pro něj šokující. Padají slova o lžích a manipulacích. „Proti těmto opakovaným novodobým pokusům zmanipulovat historii nemohu mlčet,“ říká Schneider. Posuďte sami, zda se vám budou slova z úst vrcholných unijních pohlavárů líbit. A nyní je prý na řadě Věra Jourová...

Lžou o Osvětimi? Jan Schneider v šoku z toho, co zaznělo z EU. Mažou Rusy z historie? Teď je na tahu Jourová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Schneider

Tři vrcholní představitelé Evropské unie (Ursula von der Leyen, prezidentka Evropské komise, Charles Michel, prezident Evropské rady a David Maria Sassoli, prezident Evropského parlamentu, ať jsou jejich jména zapomenuta), vydali 23. ledna 2020 prohlášení k 75. výročí osvobození Osvětimi „spojeneckými silami“.

Nic takového se ovšem v historii nestalo, a i když je celý text vznosně protkán zmínkami proti historickému revizionismu a nedostatku vzdělání, je ve svém vyznění falešný a pokrytecký, protože se snaží podle Orwellem popsaného postupu postupně překreslit historii. A toto prohlášení je jedním takovým deformačním prvkem.

Zaštítilo se úvodním mottem Elie Wiesela, za rukojmí si vzalo šest miliónů vyvražděných Židů a ozdobilo to vzletnými slovy, přičemž pointou dokumentu, jehož téměř celý text je pravdivý, je detail, totiž lživý posun v historii.

Výraz „Allied Forces liberated the Nazi concentration camp Auschwitz-Birkenau“ je natolik jednoznačný a srozumitelný, že ho nelze vyložit jinak, než že „Spojenecké síly osvobodily nacistický koncentrační tábor Osvětim-Březinka“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?

17:50 Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Umrněné“. Letošní protesty za Českou televizi jsou podle Zdeňka Zbořila, pam…