Macek k útoku v Londýně: Jistě šlo o rodilého Brita jménem Shakespeare, či tak nějak, byl duševně chorý, takže to s ničím nesouvisí...

09.08.2019 16:16

Bývalý poslanec ODS Miroslav Macek se ve svých glosách vyjádřil k aktuálním otázkám. Mimo jiné hovořil o průzkumu sympatií mezi zahraničními osobnostmi nebo o ministryni spravedlnosti Marii Benešové.

Macek k útoku v Londýně: Jistě šlo o rodilého Brita jménem Shakespeare, či tak nějak, byl duševně chorý, takže to s ničím nesouvisí...
Foto: Archiv PL
Popisek: Miroslav Macek

„Největší sympatie si ze zahraničních osobností veřejného života získala u Čechů slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, pozitivně ji hodnotí 71 procent lidí. Následuje papež František s 63 procenty kladných hlasů. Naopak nejméně populární je čínský prezident Si Ťin-pching a za ním předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker,“ informuje o výsledcích průzkumu Macek. Nejzajímavější podle něj je to, že nebývalý počet Čechů ví, jak se jmenuje čínský prezident. „Velezajímavá zpráva,“ uvedl Macek.  

Anketa

Jste pro zavedení ,,daně z masa", jak se o tom vážně uvažuje v Německu?

5%
95%
hlasovalo: 11460 lidí
„Finančníka Bugajevského zadržela policie v Česku v lednu 2018 na základě mezinárodního zatykače. Ruská strana tvrdí, že Bugajevský připravil tamní banku Interkommerc v přepočtu o více než miliardu korun. Pod záminkou fiktivních výměn valut prý vyvedl miliony eur na účty, které kontroloval buď on sám, nebo další lidé. Další z obviněných uprchl do Izraele. Vyšetřovatelé tvrdí, že byla vytvořena kriminální skupina, která vybírala peníze ze zahraničních účtů. Finančník Bugajevský označuje kauzu za politickou a v Česku požádal o azyl. Pražský městský soud rozhodl, že je vydání Bugajevského do Ruska přípustné, to opakovaně potvrdil i vrchní soud. Konečné rozhodnutí však bylo na českém ministrovi spravedlnosti,“ dodal Macek a povšiml si toho, že ministryně spravedlnosti za ANO Marie Benešová se jej rozhodla do Ruska nevydat. 

Původní text ZDE.

„Pak ovšem nechápu, proč se z mých daní platí soudci pražského městského a vrchního soudu, když nakonec rozhoduje exponentka hnutí ANO, kterou ze svých daní též platím. Nebylo by jednodušší a levnější ty soudy zrušit a ponechat veškerá rozhodování jen na Marii Benešové?“ zeptal se. 

Závěrem se pak vyjádřil k útoku ve východním Londýně, kdy řidič dodávky zaútočil na policistu mačetou. „Řidič dodávky zaútočil při noční kontrole na policistu mačetou a zranil ho na hlavě. Policistovi se podařilo ubránit pomocí taseru a útočníka zadržel jeho kolega. Tolik stručná zpráva The Telegraph a BBC. Aniž to tyto zdroje uvedly, dá se předpokládat, že šlo o rodilého Brita jménem John Bull, William Shakespeare, Harold Wilson či nějak podobně a byl duševně nemocný, takže to s ničím, ale vůbec s ničím nesouvisí,“ uzavřel Macek. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Josef Skála vypěnil: Moskva jako Hitlerův komplic? Z této verze se zvedá žaludek. Stejně jako z pohledu do tváře starosty Prahy 6

22:22 Josef Skála vypěnil: Moskva jako Hitlerův komplic? Z této verze se zvedá žaludek. Stejně jako z pohledu do tváře starosty Prahy 6

„Z randálu kolem smlouvy o neútočení, již Moskva podepsala s Berlínem právě před 80 lety, trčí celé …