Macron pořádá show v katedrále. Co to slavíte, nechápe Zaorálek

07.12.2024 17:39 | Monitoring

Katedrála Notre Dame, zvolený prezident USA Donald Trump a řada dalších státníků. Ale podle prvního místopředsedy SOCDEM Lubomíra Zaorálka vlastně není co slavit. „Zatímco živořící lid se dožíval v průměru 25 let, všechno bohatství z rozmachu technologií spolykala úzká elita stavějící ohromující chrámy drtící běžné obyvatelstvo,“ napsal ke znovuotevření katedrály Zaorálek.

Macron pořádá show v katedrále. Co to slavíte, nechápe Zaorálek
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V pařížské katedrále Notre-Dame vypukl před dvěma měsíci rozsáhlý požár, který ji těžce zdevastoval. V součanosti je budova hlídaná policisty v rekonstrukci, nelze se k ní dostat a přesto láká turisty

Francouzský prezident Emmanuel Macron pravděpodobně řeší těžký rébus. Koho pověří sestavením vlády a poté silně fragmentovanému Národnímu shromáždění. Ale jeden úspěch si přece jen připsat může. Slavnostně otevírá opravenou katedrálu Notre Dame, kterou v dubnu 2019 postihl požár. Na slavnostní akci přijedou Donald Trump, Volodymyr Zelenskyj a řada dalších státníků. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová na akci pozvána nebyla.

A podle prvního místopředsedy SOCDEM Lubomíra Zaorálka vlastně německá/evropská politička nemusí vůbec ničeho litovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

GD

Když se tak navážíte do Knotka, zkusil jste sám něco udělat, abyste změnil green deal? Podle mě se tak či tak musí ozvat většina, aby byla šance něco změnit, i když se obávám, že EK stejně nic měnit nehodlá a je zatvrzelá ve svém ekošílenství a vůbec žije zřejmě v jiném vesmíru. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tak toto vysvětlení neznám..., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseYchtyll , 07.12.2024 18:30:50
Zapomenuté nástroje vyskočily a na několika místech podpálily katedrálu... Hmmm...

|  5 |  0

Další články z rubriky

„Já to tady vedu. Ticho!“ Rvačka v ČT. Moderátorka křičela na Hřiba

11:00 „Já to tady vedu. Ticho!“ Rvačka v ČT. Moderátorka křičela na Hřiba

Nižší daně, levnější život, důstojné důchody i dřívější odchod na penzi. To všechno strany slibují, …