Maďarsko poděkovalo zemím V4 za pomoc při ochraně vnější hranice

18.10.2015 18:34

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó dnes telefonicky poděkoval svým protějškům ze zemí visegrádské čtyřky, v níž jsou ještě ČR, Polsko a Slovensko, že dokázali, že při společném úsilí je ochrana vnějších hranic Evropské unie možná. Uvedla to maďarská agentura MTI s odvoláním na prohlášení maďarského ministerstva zahraničí.

Maďarsko poděkovalo zemím V4 za pomoc při ochraně vnější hranice
Foto: Balazs Beli
Popisek: Maďarsko-chorvatská hranice

Szijjártó telefonoval nejen s ministry zahraničí České republiky, Polska a Slovenska, ale i s šéfem rakouské diplomacie a s bavorským zemským ministrem odpovědným za mezinárodní vztahy a evropské záležitosti.

Szijjártó řekl svým kolegům, že Maďarsko úspěšně chrání svou část vnější hranice Evropské unie a schengenského prostoru, protože tok nelegálních migrantů do země se prakticky zastavil po uzavření hranice mezi Maďarskem a Chorvatskem.

Do Maďarska posíláme 50 policistů

"Ve spolupráci s V4 Maďarsko chrání Evropu, chrání společné evropské hodnoty a pravidla. Dali jsme najevo, že společnými silami by i řecká vnější hranice by mohla také být chráněna," řekl Szijjártó podle prohlášení, z něho cituje MTI.

Země visegrádské čtyřky poskytly Maďarsku na kontrolu hranic symbolickou podporu desítek policistů: Česko a Slovensko po 50 policistech, Polsko 50 až 60 policistů a pět speciálně vybavených vozidel. Kromě Polska jde zároveň o země, které odmítly prosazovaný systém kvót pro přerozdělování žadatelů o azyl po zemích EU a které ale byly v konkrétním případě týkajícím se 120.000 uprchlíků přehlasovány.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jzd, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

22:35 Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

„Nejezděte do Prahy, je to tam nebezpečné, půjde o život! Nemá cenu riskovat,“ varuje před cestami d…