Mají vás ze všech nejraději, pane Babiši. Lid promluvil a opozice zaplakala

08.10.2015 17:17 | Zprávy

Nejnovější průzkum popularity politiků potěší vicepremiéra Andreje Babiše. Opět si totiž posílil svou pozici na čele žebříčku. Následuje jej jeho nadřízený premiér Sobotka a na třetím místě je další zástupce koaličního ANO – ministr obrany Martin Stropnický. A i dalším zástupcům Babišova hnutí se daří.

Mají vás ze všech nejraději, pane Babiši. Lid promluvil a opozice zaplakala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Průzkum prováděný v druhé polovině září agenturou STEM dává Andreji Babišovi celkem 64 procent příznivých hlasů. Z toho na osmnáct procent dělá „velmi příznivý“ dojem. Premiér Sobotka na druhém místě zaostává o osm procent a rovněž v sekci „velmi příznivý“ na svého koaličního partnera nestačí, když premiéra do nejpříznivější skupiny zařadilo jen 11 procent. Babišovi se popularita u STEM výrazně zvedla oproti květnu, kdy kulminovaly některé kauzy kolem jeho společnosti Agrofert. Zato premér dosahuje stabilních výsledků, což podle agentury ukazuje na jeho nekonfliktní působení v čele vlády.

Ministr obrany Martin Stropnický působí příznivě na rovnou polovinu obyvatel. Daří se ministru vnitra Milanu Chovancovi, který stále posiluje a nyní je již čtvrtý, když mu věří 46 procent. Následuje zástupce třetí koaliční strany Pavel Bělobrádek a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Za nimi nečekaně posiluje Jaroslav Faltýnek, spíše méně viditelný šéf poslanců ANO. S 35 procenty již dohnal Jiřího Dienstbiera, kterému naopak popularita strmě padá. Důvodem prý může být i jeho postoj k uprchlické krizi. Následují jeho vládní kolegové Marksová, Ťok, Jurečka a Šlechtová a předseda sněmovny Hamáček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Kritizujete migrační kvóty, ale není to pozdě

Respektive s křížkem po funuse? A kdybyste byli ve vládě, zařídíte nějak naše vyvázání z migračního paktu? Jde to vůbec - jinak než když vystoupíme z EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černochová a Lipavský. Voliči přišli, ale oni nikde. Opět

20:00 Černochová a Lipavský. Voliči přišli, ale oni nikde. Opět

„Když bude třeba chemický útok, tak by lidé měli mít informace, jak se chovat. Pokud to brožurka bud…