Makají pro Babiše?! Milion chvilek se střelil do vlastní nohy

25.09.2021 12:47 | Ze sítí

Premiér Andrej Babiš se v pátek na svém facebooku skutečně rozjel a důsledně pojmenoval, co se mu nelíbí a co nechce pro Českou republiku. Jedná se zřejmě o další vystupňování předvolební kampaně hnutí ANO po tom, co premiér vydal ostrý videoklip. Chaty a chalupy migrantům prý nedá. Babiše následně sdíleli „političtí géniové“ ze spolku Milion chvilek pro demokracii. Kdo ,,Babišovu salvu“ neviděl přímo na jeho profilu, mohl ji tedy vidět díky Milionu chvilek.

Makají pro Babiše?! Milion chvilek se střelil do vlastní nohy
Foto: Reprofoto: FCB Parlamentní listy
Popisek: Premiér Andrej Babiš s maďarským protějškem Viktorem Orbánem.

V deseti krátkých úderných a rychle za sebou přidaných facebookových statusech premiér Andrej Babiš v pátek stihl vyjmenovat vše, proti čemu hodlá v politice do budoucna bojovat. „Fanatický Pirátostán nepodpořil růst důchodů. Tohle fakt nechci! A co vy?“ mohli jsme si u premiéra na profilu například přečíst.

„Chaty a chalupy migrantům? Nikdy!“ zněl další příspěvek. Babiš se dále razantně vymezuje třeba proti sdílené ekonomice, ekofanatickému rušení automobilů nebo danění bytů, o kterém uvažovali před nedávnem někteří piráti. „Zvyšovat daně? To fakt nechci! A co vy?“ ptal se svých fanoušků dále Babiš.

Poslední z příspěvků se zase vymezuje proti expanzivním a mocenským touhám bruselské byrokracie a jejím pomocníkům v České republice. „Chtěli by o všem nechat rozhodovat Brusel. To fakt nechci! A co vy?“

Na Babišovu aktivitu na internetu musel okamžitě zareagovat všem dobře známý spolek Milion chvilek pro demokracii. „PR tým Andreje Babiše se urval ze řetězu a sází na FB jeden absurdní výkřik za druhým. Prosíme, zkuste si jich nevšímat a nijak na ně nereagovat, ani ironickým smajlíkem nebo komentářem,“ vysvětlovali aktivisté svým názorově spřízněným ovečkám. „Celý FB je pak plný těchto populistických hesel. A o to přesně týmu AB před volbami jde,“ stěžovali si dále chvilkaři.

Na aktivitu spolku Milion chvilek, kdy aktivisté v podstatě reagují na Babišovu kampaň tím, že ji sdílejí na svém twitteru a pak nabádají ostatní, aby si jí nevšímali, upozornila například novinářka Barbora Koukalová. „Političtí géniové v akci. Supermyslitelé z Milionu chvilek pro strategii vám chtějí říct, abyste si feedu Andreje Babiše nevšímali, proto si ho celý nasdílí na zeď, kdyby vám to náhodou uniklo,“ napsala ironicky žurnalistka a dodala: „Jako mně, nebýt jich, tak o tom ani nevím, takže po zásluze tleskánky.“

Koukalová následně v diskusi pod příspěvkem rozvedla myšlenku, že Milion chvilek těmito svými výstupy pomáhá ve volební kampani právě Babišovi, protože má velký dosah i mezi doposud nerozhodnutými voliči.

Babišovy poslední, výše popsané aktivity v internetovém prostoru jsou bezpochyby součástí předvolební kampaně, kterou zahájil premiér vydáním svého předvolebního klipu, jenž se vysílal i na České televizi. „Důchodci maj dost! Chceme vaše prachy! Pusťte k nám migranty,“ skanduje v klipu dav chuligánů. Pak se ve scénáři objeví Andrej Babiš a sdělí, že „tohle rozhodně nechce“, zarazí to a zabrání chaosu v zemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Korektní dobros*ři. Jsme pro ně lůza nad hrobem. Jiný názor nesnesou, potlačují. Kdo rozděluje národ? ptá se Ivan Vyskočil. „Džamilu“ už nevydýchal

7:58 Korektní dobros*ři. Jsme pro ně lůza nad hrobem. Jiný názor nesnesou, potlačují. Kdo rozděluje národ? ptá se Ivan Vyskočil. „Džamilu“ už nevydýchal

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je to ubohé Pyrrhovo vítězství,“ říká k výsledkům voleb herec Ivan…