Malá nemocnice musí splácet VZP. Dostávala víc peněž než Motol

28.04.2011 10:47

Malá nemocnice na pražském Žižkově léčila za více peněz než Fakultní nemocnice Motol. VZP to ovšem zjistila a po nemocnici teď chce peníze vrátit.

Malá nemocnice musí splácet VZP. Dostávala víc peněž než Motol
reklama

Ještě před dvěma lety dostávala žižkovská nemocnice na jednoho pacienta více peněz než kterákoli jiná (i velká fakultní) nemocnice v Česku. Od loňského roku ale vybírá VZP od zařízení své peníze zase zpět.

"Ve VZP nám řekli, že v roce 2008 a 2009 posílali více, než měli, a že to musíme vrátit. Jedná se o miliony korun. Byla to pro nás hrozná zpráva," řekl Hospodářským novinám primář Nemocnice na Žižkově a jednatel společnosti SDI, která zařízení provozuje, František Dušek.

Nemocnice pojišťovně splácí podle splátkového kalendáře, poslední částka by mohla k VZP dojít příští rok. "Nijak přepláceni jsme ale rozhodně nebyli," hájil se ovšem Dušek. "Obhajovali to tím, že máme jednoduché pacienty a na ty prý není možné platit tolik. Já bych jim je ale přál vidět, ty jednoduché pacienty."

Prý ani nechápe, jak vůbec nemocnice mohla dostávat tolik peněz. "Jedná se o záležitost vztahu mezi zdravotní pojišťovnou a jejím smluvním partnerem a nebudeme jej řešit ani komentovat prostřednictvím médií," nechtěl věc vysvětlovat ani mluvčí VZP Jiří Rod.

Čtětě:

Vedení VZP pod palbou: Bude radě vysvětlovat předražené zakázky

VZP má v hospodaření nedostatky, zjistila kontrola

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…