Marek Benda nesouhlasí s vydáním Ondráčka: Nechápu, jak se Horáček může cítit uražen komunistou. Mně je ukradené, co o mně vykládají

28.09.2018 11:22

Dlouholetý poslanec ODS Marek Benda v mandátovém a imunitním výboru Sněmovny hlasoval proti vydání komunistického poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání. Nemá prý v úmyslu se komunistů zastávat, spíš se diví tomu, že někoho slova komunistů rozčilují, když víme, co všechno dokážou vypustit z úst. Lepší prý je si jich nevšímat.

Marek Benda nesouhlasí s vydáním Ondráčka: Nechápu, jak se Horáček může cítit uražen komunistou. Mně je ukradené, co o mně vykládají
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Dlouholetý poslanec ODS Marek Benda

Marek Benda v rozhovoru pro server Lidovky.cz osvětlil, proč se jako člen mandátového výboru postavil proti vydání komunistického poslance Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání. Žádost policie přišla poté, co na Ondráčka podal trestní oznámení neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček. Horáčka urazilo, že ho komunista označil za spolupracovníka Státní bezpečnosti, která šířila strach ve společnosti před rokem 1989.  

Benda má za to, že výroků komunistů je lepší si vůbec nevšímat. Totéž prý platí i o bývalém členovi komunistické strany a dnešním premiérovi Andreji Babišovi (ANO). „Rozhodně neříkám, že ten výrok schvaluji. V žádném případě ne. Upřímně moc nechápu, jak někoho může urazit výrok, který je nepravdivý a ještě od nějakého komunisty. O mně toho komunisté v životě řekli a je mi to úplně ukradené. Váš vlastník o mně toho řekl tolik a je mi to ukradené. Nepodávám trestní oznámení," konstatoval poslanecký matador.    

Je navíc toho názoru, že politik musí strpět ve veřejné debatě víc, než jiný občan. V době, kdy byl Horáček urážen, se politicky angažoval, takže musel počítat s tvrdými útoky na svou osobu. Tyto útoky by podle Bendy neměla řešit policie. Pokud by policie měla řešit to, jak se politici mezi sebou urážejí, tak by možná brzy neřešila nic jiného. Když už se chce Horáček soudit, měl by tak činit v civilním řízení.

Podle Bendy bychom taky neměli zapomínat na to, že tu máme imunitu a ta by se měla vztahovat právě na politické projevy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šíření koronaviru se zrychluje, hlásí Čína. Děsivé VIDEO z ohniska. Lidé se kácí na ulicích. Máme se bát i my? Podívejte se sami

15:34 Šíření koronaviru se zrychluje, hlásí Čína. Děsivé VIDEO z ohniska. Lidé se kácí na ulicích. Máme se bát i my? Podívejte se sami

Koronavirus v Číně zahubil už 41 lidí a bohužel se šíří po kontinentech. Nakažené občany hlásí vlády…