Marek Benda žádá usnesení: Vládo, přestaň se klanět Číně

14.05.2020 19:36

Když vláda Tchaj-wanu bezplatně pomohla českým zdravotníkům v boji s koronavirem, když do ČR zapůjčila plicní ventilátory, čínští komunisté dávali najevo nelibost. Možná i proto zahraniční výbor Poslanecké sněmovny ústy Marka Bendy (ODS) vyzval vládu Andreje Babiše (ANO), aby se přestala klanět Číně.

Marek Benda žádá usnesení: Vládo, přestaň se klanět Číně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda
reklama

Zatímco se během zimy šířil koronavirus z Číny dál do světa, čínští komunisté údajně žádali Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), aby prozatím svět nevarovala před novou nemocí.

Sousední Tchaj-wan mezitím bojoval s novým virem s pomocí restrikcí. A brzy situaci zvládl natolik, že mohl pomáhat i okolním státům. Do Česka z Tchaj-wanu dorazilo několik plicních ventilátorů jako dar.

Za pomoc z Čínské lidové republiky vláda Andreje Babiše (ANO) zaplatila miliardy korun.

Podle poslance ODS Marka Bendy, sněmovního matadora, přišel čas, aby se česká vláda přestala klanět Číně a podala pomocnou ruku Tchaj-wanu v jeho snaze prosadit se právě na půdě Světové zdravotnické organizace, čemuž právě Čína brání.

Pokládám dění okolo Světové zdravotnické organizace a jejího poklonkování Číně za natolik absurdní, že jsem inicioval na zahraničním výboru přijetí usnesení na podporu našich přátel z Tchaj-wanu. Výbor ho schválil přesvědčivou většinou,“ nechal se slyšet Marek Benda. Jeho slova přinesl server Echo24.cz.

Členové výboru pokládají za nezbytné, „aby se na expertní úrovni zástupci Tchaj-wanu i v rámci Světové zdravotnické organizace podíleli na sdílení informací a zkušeností postupu proti pandemiím“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…