Marksová pobouřeně vyprávěla, jak ji muži už od patnácti let obtěžují. A prozradila, jak to má s údajným alkoholismem

06.12.2017 17:47

Končící ministryně práce a sociálních věcí se v rozhovoru pro server Seznam zprávy.cz rozloučila s voliči. Prý končí s politikou. Alespoň na čas. Řekla pár slov k politice, ale také k ženám a k obtěžování žen v české společnosti.

Marksová pobouřeně vyprávěla, jak ji muži už od patnácti let obtěžují. A prozradila, jak to má s údajným alkoholismem
Foto: Vít Hassan
Popisek: Michaela Marksová v Lidovém domě

Marksová si posteskla, že Bohuslav Sobotka nebyl moc dobrým předsedou ČSSD, protože se neřídil radami odborníků. Tito odborníci sociálním demokratům radili, aby neválčili s Andrejem Babišem (ANO), protože voličům se to nelíbí. A Sobotka to stejně dělal. Z tohoto pohledu tedy nebyl dobrým předsedou.

Sociální demokraté teď stojí v ústraní a hledají cestu jak dál. Dalo by se říct, že si sociální demokraté dávají pauzu. Pauzu by si teď ráda dala i Marksová. „Dala bych si docela pauzu. Já mám teď na podzim své výročí 20 let od vstupu do ČSSD a mám toho teď trochu dost, ale asi to není navždy,“ poznamenala dáma. Členkou strany chce zůstat, jen prý se stáhne z veřejného prostoru. Ráda místo přenechá jiným.

Sama o sobě si myslí, že byla úspěšná politička a pomohla sociální demokracii prosadit věci, které lidé možná ocení až později. Pozitivní věci totiž prosazovala především ČSSD, a to i díky relativní stabilitě, které dosahoval Bohuslav Sobotka coby premiér, ale jeho úspěchy si posléze přivlastňoval Andrej Babiš.

Posléze prozradila, kde přišla k nálepce, že pije. Údajně pije až příliš mnoho alkoholu. „Víte, já jsem docela společenský člověk a ráda zpívám. Ale někteří lidé tu radost z toho zpěvu zaměňují s opilostí,“ uvedla Marksová s tím, že rozhodně není alkoholička, jak o ní tvrdí mnozí. O její údajné opilosti psal např. předseda SPD Tomio Okamura na sociálních sítích.

Politika je většinou doménou mužů, a když se mezi nimi Marksová objevila, mnozí pánové nevěděli, jak se k ní chovat. Galantních politiků je prý hodně málo. Při jednáních vlády však jako žena neměla špatný pocit. „Ve sněmovně to už bylo o poznání horší. Ta vláda, tak jak byla, byla prostě v pohodě,“ ocenila politička.

Stále prý cítí respekt k Miloši Zemanovi, protože vstupovala do ČSSD v době, kdy ji vedl Miloš Zeman. Byl to jediný výrazný politik, který se na konci 90. let postavil proti Václavu Klausovi, a z tohoto hlediska si Miloše Zemana stále váží.

S muži obecně to ale Marksová vždy lehké neměla. Ukázalo se to třeba na konfliktu s tehdejším tajemníkem SPD panem Staníkem.

„Já jsem přišla do parlamentní restaurace, tam byl přiopilý pan Staník, který na mě vykřikoval, ha, paní ministryně Marksová-Englsová, a vy hájíte ty buzeranty. Ale já už jsem zažila víc přiopilých mužů, tak jsem to moc neřešila... Ale mé  kolegyně to zaskočilo a domluvily jsme se, že když to bude vykřikovat ještě jednou, tak to nahrajeme a předáme to novinářům,“ prozradila Marksová.

Za velmi hororový považuje fakt, že tak moc ve volbách uspěla SPD Tomia Okamury.

A pak je ještě jedna věc, ze které se Marksové dělá špatně. Dělá se jí špatně z reakcí české veřejnosti na kampaň „Me too“, ve které ženy odhalují, kdy je muži obtěžovali.

„Ta kampaň je o tom, že muži opravdu se před těmi ženami odhalují, masturbují před nimi, ošahávají je, když je to proti jejich vůli, a ti muži dobře vědí, že je to proti jejich vůli,“ konstatovala.

Ona sama byla také obtěžována. „Měla jsem to štěstí, že se mi to dělo v lehčí formě a děje se mi to od patnácti let. A jestli si někdo myslí, že je ženě a dívce příjemné, když jde po ulici a nějací muži na ní pokřikují jé, ty máš pěkný kozy, tak to opravdu příjemné není,“ zdůraznila.

Nemá prý problém s tím vyslechnout si nějaký obhroublý vtip, ale důrazně protestuje proti nechtěnému fyzickému obtěžování žen. Možná by bylo zajímavé, kdyby se to jednou otočilo a několik mužů bylo celý den obtěžováno ženami, o které oni nestojí.

Celý rozhovor naleznete zde.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

18:55 Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, vi…