Martin Fendrych: Jsem jen já, já, já. Jájínek Donald. I v ČR máme takové lidové jájínky

23.01.2017 10:31 | Zprávy

Nad inauguračním proslovem Donalda Trumpa se na serveru Aktuálně.cz zamýšlí jeho komentátor Martin Fendrych.

Martin Fendrych: Jsem jen já, já, já. Jájínek Donald. I v ČR máme takové lidové jájínky
Foto: Repro foto ČT24
Popisek: Donald J. Trump při prvním projevu po zvolení prezidentem USA

Podle něj zněly pro Evropu temně tyto Trumpovy věty: „Od tohoto dne povládne naší zemi nová vize. Od této chvíle bude Amerika vždy na prvním místě. Každé rozhodnutí ohledně obchodu, daní, imigrace, zahraniční politiky bude učiněno tak, aby prospělo americkým pracovníkům a americkým rodinám.“

Proč znějí ty věty Fendrychovi temně? „Jsou nabity nacionalismem. Nebo, přesněji, jsou napěchovány trumpismem. Donald Trump splynul s lidem (s tím, který ho baští, to je pro něj lid). Pak se dá strašně snadno zaměnit ‚nová vize‘ za Trumpa, ale i ‚Amerika‘ za Trumpa. Nová hlava USA náhle už nedisponuje propůjčenou mocí, ale... sám sebou. Je jako bůh,“ píše Fendrych.

Celý text je ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam

Taky by mě zajímalo, co bude s důchody

Ale ne teď, ale za 10-20-30 let? Bude na ně? Proč teď kritizujete vládu za důchody, když sami jste pro důchodovou reformu neudělali nic, ani teď ani když jste byli ve vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zděšení rodiče si posílají leták, který v Praze našli ve škole

12:30 Zděšení rodiče si posílají leták, který v Praze našli ve škole

Značné kontroverze budí informační leták Státního zdravotního ústavu (SZÚ) varující před šířením žlo…