Na akademické půdě Univerzity Karlovy o roce 1989 promluvil faktický šéf komunistické Státní bezpečnosti v posledních letech vlády komunistů. Na sociálních sítích se poté strhla debata, zda je správné dávat prostor k vyjadřování takovémuto člověku. Fendrych v této souvislosti připomíná, že Lorenc se nikdy nedokázal omluvit za to, co StB prováděla. Lidé nepohodlní komunistickému režimu by přitom mohli vyprávět poměrně pochmurné příběhy. Své o estébácích věděl i disident a první český prezident Václav Havel, ale i další odpůrci komunistického režimu před rokem 1989.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
Ve studiu CNN Prima News to vřelo. Bývalý předseda TOP 09 naznačil, že po volbách může pokračovat vl…
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 7:47 Úder „bojovníkům s dezinformacemi“. Bazalová: To je přijde draho