Martin Fendrych objevil hlavní hvězdu lidoveckého sjezdu. Je to Petr Pithart s projevem o tom, jak máme pomáhat celému světu

29. 5. 2017 16:33

Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych poslechl projev Petra Pitharta na sjezdu KDU-ČSL v Praze a prohlásil tohoto politika za velkou výhodu lidovců. Proč může být Pithart trumfem lidovců? Prý proto, že umí myslet v hlubších souvislostech. Zato senátor a hejtman Zlínského kraje reprezentuje jen zastydlé křídlo strany, které se zastavilo kdesi v minulém století.

Martin Fendrych objevil hlavní hvězdu lidoveckého sjezdu. Je to Petr Pithart s projevem o tom, jak máme pomáhat celému světu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Pithart

„Lidovci mají jednu výhodu před jinými stranami: Petra Pitharta. Politika, který myslí v hlubších souvislostech, umí oslovit občany od studentů po důchodce a troufá si nebýt populistou. Ví, jaký souboj se dnes v české politice odehrává. Buď zůstaneme parlamentní demokracií, nebo sklouzneme k autoritářskému, ‚firemnímu‘ systému,“ vychválil komentátor Pitharta.

Zato senátor Jiří Čunek, který se na víkendovém sjezdu na poslední chvíli rozhodl kandidovat proti Pavlu Bělobrádkovi, reprezentuje prý jen zastydlé křídlo strany, které touží po tom, aby chlapi zase vzali do rukou flinty na povinné vojně a po vojně vyfasovali krumpáč a naběhli do práce. Tohle by měli zřejmě udělat především nepřizpůsobiví.

Starostové a nezávislí, kteří se s lidovci definitivně spojili do předvolební koalice, už vidí Bělobrádka jako příštího premiéra. Bělobrádka zvolily čtyři pětiny delegátů KDU-ČSL.

Celý komentář naleznete zde.

Nejdůležitější projev však podle Fendrycha pronesl právě Pithart, který delegáty nabádal k ochraně demokracie. „Demokracie je nejohroženější, když se nám zdá, že je na beton,“ varoval Pithart s tím, že mnozí lidé dnes mají právě takový pocit. Podle Fendrycha navíc Pithart odvážně vyzval lidovce a také české občany k solidaritě.

V době, kdy se solidarita příliš nenosí, sebral Pithart podle komentátora odvahu a vyzval nejen k solidaritě s českými seniory, ale také s Italy a Řeky, kteří nemohou za to, kde leží jejich země, a přece se kvůli poloze svých zemí musejí vypořádat s velkým přílivem uprchlíků. Podle Pitarta bychom měli Řekům a Italům s tímto problémem pomoct.

„Je důležité, že o tom Petr Pithart na sjezdu lidovců, kteří sedí ve vládě s Babišovým hnutím ANO, mluvil, že ho mezi sebou mají, že mu naslouchali a že mu podle výsledků stranických voleb čtyři pětiny delegátů velmi dobře rozuměli,“ shrnul Fendrych.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

10:15 „Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České telev…