Martin Konvička zhlédl VIDEO o krásách islámu. A neudržel se

10. 2. 2016 9:21

Že islám do Evropy nepatří a Korán je krutý? Nemůže prý existovat větší blbost. Představovací video, kolující po internetu, zaujalo i aktivistu Bloku proti islámu Martina Konvičku. Ten silně pochybuje, že by výklad zjevného fanouška islámu mohl zaujmout kohokoliv nad deset let, a pokud ano, je to prý velmi smutná zpráva o našem vzdělávacím systému.

Martin Konvička zhlédl VIDEO o krásách islámu. A neudržel se
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Martin Konvička.

„O muslimech a islámu se tvrdí různé věci. A právě proto mě zajímá, jak taková česká mešita vypadá,“ zahajuje průvodce výklad po vzoru známých naučných pořadů o silniční dopravě. A hned nachází první důkaz, že o muslimech se hovoří nepravdy. Mešita na pražském Černém mostě je totiž obyčejný dům, v žádném případě nemá vysoký minaret, kterými odpůrci islámu tolik straší.

„Pokud si myslíte, že islám do Evropy nepatří nebo že Korán je kniha nenávisti, pletete se,“ zdůrazňuje vousatý průvodce a zahajuje výklad k pomýleným.

Nejprve se zostra pustil do prvního mýtu, že muslimové jsou teroristé. „Co je na tom pravdy? Vůbec, ale vůbec nic. Islám nemá o nic větší sklony k terorismu než jakékoliv jiné náboženství,“ ujišťuje. To, že se lidé odpalují ve jménu Alláha, je podle něj důsledek „černé historie“ některých zemí plných válek a sociálních propastí. Toho využívají fanatici, jejichž cíl je ale mocenský, ne náboženský. „Aby měli výmluvu, začali znásilňovat islám,“ vysvětloval, zatímco divákům pro ilustraci znásilňovaní ukazoval obrázek, kterak terorista střílí na ležícího muslimského policistu v Paříži.

„Terorismus vzniká kvůli sociálním problémům, a ne kvůli islámu,“ káže dále. Dokazuje to na tom, že nejvíce muslimů žije v Indonésii. „To je země velikánských pláží, luxusních dovolených, prostě ráj na zemi. Indonésie mi nepřijde jako země plná teroristů,“ ujišťuje.

A máme tu druhý mýtus, totiž že islám do Evropy nepatří. U něj se průvodce rozohnil: „Je to totální blbost. Dějiny Evropy jsou spjaté s dějinami islámu,“ ujišťuje. A pokud by chtěl někdo jeho slova zpochybňovat, vzkazuje, že „toto je učivo střední školy“. Právě díky muslimům prý v Evropě v desátém století došlo k obrovskému rozvoji vědy. „Byli to právě muslimové, kteří pro nás znovu objevili antiku, která by jinak zůstala k radosti tehdejších křesťanských kněží spálena,“ ujišťuje. Bez muslimů bychom prý nikdy neměli současné hodnoty a současnou společnost. A dokonce ani naše současné arabské číslice.

NA CELÉ VIDEO SE PODÍVEJTE ZDE

Třetímu mýtu, že Korán je kniha plná nenávisti, se bořič mýtů musel smát, už když jej vyslovoval. Pomohl si citáty nabádajícími ke kamenování a dalším krutostem, načež vítězoslavně ohlásil, že nejsou z Koránu, ale z Bible. Žádný stovky let starý náboženský text podle něj nikdo nebere doslova. „Korán není návod na sestavení poličky. Vyjadřuje se v obrazech a je třeba jej číst mezi řádky,“ nabádá. Jediní, kdo Korán vykládají doslova, jsou prý kromě extremistů antiislamisté, kteří záměrně hledají v každém verši špínu. „Potřebují to jako argument pro své myšlenky, co si vycucali z prstu,“ objasňuje motivace.

A vše korunuje statistikou. Teroristických útoků je na světě ročně asi 1700 a muslimů zde přitom žije jeden a půl miliardy. Pokud by prý byl Korán opravdu knihou nenávisti, utopili by jeho vyznavači svět v krvi mnohem více. „V České republice se stane více vražd, než kolik se v celém světě odehraje teroristických útoků kvůli islámu,“ završuje svůj výklad o Koránu.

Na závěr proto následuje rada: Nevěřit tomu, co se o islámu píše na internetu nebo vysílá v televizi.

Muslimský svět má spoustu problémů. Nemůžeme prý ale hledat vinu tam, kde není, tedy v islámské víře. „Nemůžeme diskutovat, zda muslimy ano, nebo ne, to je blbost,“ vzkazuje odpůrcům. Správné uvažování prý je, jak co nejlépe muslimům pomoci, aby se zbavili teroristů.

Nakonec dodává, že zatím pro ně rozhodně nic moc neděláme, dokonce jim neumožníme ani důstojně praktikovat svou víru. „Musel jsem jet na smradlavý Černý Most. Nechtěl bych být muslim a jezdit sem pravidelně do mešity, protože ta cesta je šílená,“ líčil rozhořčeně.

K šířícímu se videu se vyjádřil i Martin Konvička. Aktivista Bloku proti islámu, jemuž byla značná část výkladu určena a jehož názory protagonista sepsul jako „totální blbost“. Docent Konvička mu to vrátil, když edukační video nazval „humor, ale pořádně černý“. „Pokud to baští někdo gramotný a starší 10 let, jedná se o naprostý kolaps vzdělávacího systému,“ poznamenal k argumentaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

21:41 To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

Už jen necelé čtyři týdny zbývají do prezidentských voleb. Průzkum ukázal, jak by to asi vypadalo, k…