Martinu Komárkovi nabízeli místo u konce kandidátky. Jsem vynervovaný, odmítl

08.07.2017 6:46

Poslanci Martin Komárek a Bohuslav Chalupa, ministr financí Ivan Pilný. Tři jména představitelů hnutí ANO, o nichž bylo za poslední čtyři roky poměrně hojně slyšet. Nyní už však ve volbách zřejmě příliš nepromluví. Buď na kandidátkách vůbec nebudou, nebo na zadních příčkách.

Martinu Komárkovi nabízeli místo u konce kandidátky. Jsem vynervovaný, odmítl
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Bohuslav Chalupa, poslanec ANO

Komentátora Martina Komárka budete hledat na kandidátce hnutí ANO marně. Ještě v dubnu říkal, že kam jej hnutí umístí, tam je ochoten mu pomoci. Když mu však jako lídrovi Libereckého kraje z minulých voleb přišla nabídka na jednu z posledních pozic v Praze, odmítl. 

„Prostředí tady mě za ty čtyři roky natolik vynervovalo a otrávilo, že od toho potřebuji pauzu,“ řekl Komárek ke stráveným letům ve Sněmovně. A začal se věnovat psaní novin.

Poslance Bohuslava Chalupu sice na kandidátce najdete, ale až na devátém místě v Jihomoravském kraji. A to přitom patří k nejčastějším řečníkům ve Sněmovně a hovořilo se o něm jako o možném kandidátovi na post ministra obrany. Hnutí také v minulých letech mimo jiné daroval ze svého 140 tisíc korun. Důvodem Chalupova odstavení na devátou pozici je podle lídryně jihomoravské kandidátky Taťány Malé ne úplně dobrá komunikace Chalupy s regionem.

"Chalupovi podle některých jeho spolustraníků uškodilo jeho působení ve vyšetřovací komisi k policejní reformě. Chalupa totiž podpořil závěrečnou zprávu komise, kterou šéf ANO Andrej Babiš označil za šaškárnu," píše MF Dnes s tím, že se podle jednoho ze spolustraníků ukázalo, že Chalupa není příliš mediálně zdatný. 

A poslední jmenovaný, současný ministr financí Ivan Pilný, se rozhodl nekandidovat sám. Před čtyřmi lety byl jedničkou Královéhradeckého kraje, nyní měl být na kandidátce v Kraji Vysočina. Z rodinných důvodů však kandidovat nechce, uvádí noviny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

18:48 Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) má nového nepřítele – internetovou skupinku tzv. Českýc…