Máslo za 30 Kč, radoval se. Pak ho donesl domů. Má ostudu

02.01.2023 8:14 | Ze sítí

Češi se snaží ušetřit, kde se dá, například nakupováním v Polsku. Nyní se ovšem vyskytla slevová akce v českém pohraničí a pro změnu byl český supermarket plný Poláků. Jedním z důvodů mohlo být máslo. Ovšem jak řada lidí poznamenala, zlevněnému máslu za třicet korun za chvíli končila doba expirace. Nemluvě o kvalitě. Další zákazník pak za třicet korun koupil polské „máslo“. A strhl se výsměch, že dotyčný neumí číst, když si koupí „miks“ a pak si stěžuje, že nechutná jako máslo.

Máslo za 30 Kč, radoval se. Pak ho donesl domů. Má ostudu
Foto: Repro Facebook
Popisek: Máslo v akci za 29,90

Anketa

Kdo by hájil ČR před Bruselem lépe?

hlasovalo: 27252 lidí
Že Češi jezdí do Polska za nižšími cenami potravin se ví už nějakou dobu. Nicméně, někdy se karta obrací. Podle příspěvku ve skupině o nákupech v Polsku se Poláci vydali do českého pohraničí. V Albertu v Náchodě dle příspěvku ve skupině byly „mraky polsky mluvících lidí“ a u pumpy Benzina fronta aut s polskou SPZ.

Jeden z důvodů mohlo být máslo. „250g polské máslo za 29,90 a zřejmě neomezený počet,“ informoval nakupující a přidal fotografii s máslem firmy Milkpol. Na stránkách Albertu se přitom toto máslo prodává za 45 korun v akci.

Ovšem co se tohoto másla týče, v diskusi se objevilo varování. A ne jenom jedno. „Tohle je přesně to máslo, který stojí totálně za ...... Jo aha, vlastně, je levný, sorry,“ smál se Marek Nágl. „Polský odpad tohle máslo,“ odsoudil výrobek Ondřej Žáček a Pavel Petr se přidal: „To máslo je na 3 věci, na nic, na ho*no a na vyhození!“

„Zrovna toto máslo je vyráběno ze zakysané smetany a ne ze šlehačky! A je to obrovsky znát. Špatně se s ním pracuje a není dobré. Psaná polská výroba, ale prodává se jen u nás. Jinde za hranicemi by se neprodalo. Mnohem lepší je máslo zakoupené přímo v Polsku. Ať už Mlekovita, mleczna Dolina nebo Oselka,“ rozvinula tuto myšlenku Petra Chvojková.

„Tenhle odpad si můžou naše řetězce strčit víte kam. Není nad kvalitní polské máslo. Tohle to není!“ vzkazovala pak Monika Mackeová. Další pak spekulovali, že cena je tak nízká, protože máslu už dochází trvanlivost. A také nadávali na kvalitu.

Za třicet korun pořídil máslo také známý pana Tokoše, tentokrát zřejmě opravdu v Polsku. „Tak už ani 82 % tuku neznamená máslo. Složení je masakr. Známý se nechal obelhat čelním obalem. Doma zjistil, že to má chuť margarínu. Cena 30,- Kč, koupeno v Chalupkach na tržnici,“ svěřil se.

A okamžitě přišly připomínky, že když dotyčný neumí číst, tak má smůlu. „Je to napsáno naprosto přesně. 82 % tuku, neznamená 82 % másla, zejména, když hned vedle je napsáno, že se jedná o směs tukůůůů!!! Takže bohužel špatně vyhodnoceno kupujícím, tím hůře, když jinde píše, že do Polska jezdí 40 let,“ vzkazoval Jan Slovák. „Nikde na obalu nevidím napsáno ‚máslo‘, pouze ‚máslové chutě‘ a ‚mix tukový‘, je třeba číst,“ měla stejnou poznámku Iva Kupková.

Libor Hložanka si dokonce myslel, že toto „máslo“ je vyrobené tak, aby oklamalo českého zákazníka. „Typická past na Čechy, co neumí polsky. Stačí napsat velkým 82 % a co tam je dále napsáno Čech neluští. Ono, že tato směs tuků má zrovna 82 %, taky není náhoda a ten, kdo toto tvořil, jasně věděl, co dělá,“ uvažoval.

„Tak ať je rád i za tohle to, když neumí při nakupování číst. Mohl taky dostat miks vazelíny z tanku s mastí na hemeroidy,“ smál se dotyčnému Martin Jager.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

Pročpak se zde diskutuje o kvalitě másla, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseFred 77 , 02.01.2023 11:46:31
vždyť mnoho občanů je rádo za to,že žijeme v demokracii,máme banány i mandarinky,můžeme kupovat veškerý sajrajt ve slevách,ale hlavně,že nám už nevládnou komanči,že.Zemědělství bylo na příkaz úžasné EU úplně zlikvidováno,aby těm ze západu mohly běžet dobré kšefty,tak co byste ještě chtěli?Šílené krávy,ptačí chřipka,prasečí mor a mnoho dalších údajných nemocí zvířat.Vybít chovy a zlikvidovat co se dá,však si vše dovezeme od našich západních kamarádů,tak neskuhrejte.Řeknu to jednoduše a doufám,že i srozumitelně,zlatí komanči,přeji všem krásný Nový rok.

| 11 | 0

Další články z rubriky

Bruselská armáda kazatelů s karabáči. A jako odpověď přišel emotikon hovínka, tleská Žantovský

7:33 Bruselská armáda kazatelů s karabáči. A jako odpověď přišel emotikon hovínka, tleská Žantovský

TÝDEN V MÉDIÍCH Nezvykle ve snůšku absurdit se tentokrát přeměnil přehled mediálních zajímavostí upl…