Matěj Hollan je zklamaný z primátora Vokřála: Chtěl vítat uprchlíky, a kvůli volbám vykládá, že nám prý hrozí nějaké nebezpečí

02.09.2018 18:07

V roce 2014 byl Matěj Hollan jednou z hlavních tváří hnutí Žít Brno. Ve volbách uspěl a stal se jedním z náměstků primátora Petra Vokřála (ANO). Pozornost na sebe strhával např. některými výroky k uprchlické krizi. V okamžiku, kdy premiér Andrej Babiš (ANO) stále dokola hlásil do světa, že Česko nepřijme ani jednoho uprchlíka, Hollan tvrdil, že Brno pár desítek migrantů zvládne. A na svém názoru si i nadále trvá.

Matěj Hollan je zklamaný z primátora Vokřála: Chtěl vítat uprchlíky, a kvůli volbám vykládá, že nám prý hrozí nějaké nebezpečí
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Náměstek brněnského primátora Matěj Hollan
reklama

V rozhovoru po server Aktuálně.cz Hollan prohlásil, že nemá důvod na svém názoru na uprchlickou krizi něco měnit. Je prý poněkud smutný z toho, jak se změnil postoj primátora Vokřála k uprchlické krizi.

„Před dvěma roky říkal, že Brno je schopné přijmout desítky uprchlíků, a velmi se stavěl za sociální bydlení. Babišovy neuvěřitelné výroky o tom, že tady nemůžeme mít ani jednoho uprchlíka z Itálie, nechá úplně bez povšimnutí,“ řekl Hollan.

„Ale teď po Brně jezdí a má napsané ‚Brno bude bezpečné‘, jako že nám tady hrozí nějaké nebezpečí. Jako že nás s Babišem ochrání před těmi uprchlíky. To mi přijde, že je ústup z těch pozic, které zastával,“ pokračoval brněnský politik.

Pokud by hnutí ANO uspělo i v nadcházejících komunálních volbách, koalice s hnutím ANO by prý mohla pokračovat. Hollan a současná lídryně hnutí Barbora Antonová si nepřipouštějí, že by neuspěli. Jenže podle politologa Michala Pinka je hnutí Žít Brno protestním hnutím, které ale poslední čtyři roky spoluřídilo město. Opoziční potenciál by tak mohli využít spíše Piráti, kteří jsou vidět na celostátní úrovni. Sami Piráti připouštějí, že by mohli pokračovat v rozvíjení některých myšlenek hnutí Žít Brno, ale rozhodně prý nebudou nějakými náhradníky za Žít Brno.

Brněnští politici se shodují v tom, že tématem číslo jedna bude v Brně doprava. Mnoha obyvatelům města toto léto zůstával rozum stát nad množstvím výluk v brněnské městské hromadné dopravě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik, fik a očkovací spot do televize byl hotový. Třicet vteřin básní od Wolkera stálo přes milion

19:43 Fik, fik a očkovací spot do televize byl hotový. Třicet vteřin básní od Wolkera stálo přes milion

Naše redakce byla upozorněna na smlouvu mezi Úřadem vlády a reklamní agenturou Procoma. Společnost s…