Matěj Hollan je zklamaný z primátora Vokřála: Chtěl vítat uprchlíky, a kvůli volbám vykládá, že nám prý hrozí nějaké nebezpečí

2. 9. 2018 18:07

V roce 2014 byl Matěj Hollan jednou z hlavních tváří hnutí Žít Brno. Ve volbách uspěl a stal se jedním z náměstků primátora Petra Vokřála (ANO). Pozornost na sebe strhával např. některými výroky k uprchlické krizi. V okamžiku, kdy premiér Andrej Babiš (ANO) stále dokola hlásil do světa, že Česko nepřijme ani jednoho uprchlíka, Hollan tvrdil, že Brno pár desítek migrantů zvládne. A na svém názoru si i nadále trvá.

Matěj Hollan je zklamaný z primátora Vokřála: Chtěl vítat uprchlíky, a kvůli volbám vykládá, že nám prý hrozí nějaké nebezpečí
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Náměstek brněnského primátora Matěj Hollan

V rozhovoru po server Aktuálně.cz Hollan prohlásil, že nemá důvod na svém názoru na uprchlickou krizi něco měnit. Je prý poněkud smutný z toho, jak se změnil postoj primátora Vokřála k uprchlické krizi.

„Před dvěma roky říkal, že Brno je schopné přijmout desítky uprchlíků, a velmi se stavěl za sociální bydlení. Babišovy neuvěřitelné výroky o tom, že tady nemůžeme mít ani jednoho uprchlíka z Itálie, nechá úplně bez povšimnutí,“ řekl Hollan.

„Ale teď po Brně jezdí a má napsané ‚Brno bude bezpečné‘, jako že nám tady hrozí nějaké nebezpečí. Jako že nás s Babišem ochrání před těmi uprchlíky. To mi přijde, že je ústup z těch pozic, které zastával,“ pokračoval brněnský politik.

Pokud by hnutí ANO uspělo i v nadcházejících komunálních volbách, koalice s hnutím ANO by prý mohla pokračovat. Hollan a současná lídryně hnutí Barbora Antonová si nepřipouštějí, že by neuspěli. Jenže podle politologa Michala Pinka je hnutí Žít Brno protestním hnutím, které ale poslední čtyři roky spoluřídilo město. Opoziční potenciál by tak mohli využít spíše Piráti, kteří jsou vidět na celostátní úrovni. Sami Piráti připouštějí, že by mohli pokračovat v rozvíjení některých myšlenek hnutí Žít Brno, ale rozhodně prý nebudou nějakými náhradníky za Žít Brno.

Brněnští politici se shodují v tom, že tématem číslo jedna bude v Brně doprava. Mnoha obyvatelům města toto léto zůstával rozum stát nad množstvím výluk v brněnské městské hromadné dopravě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bude soud. „Fašizoidní Novotný.“ Okamura podal žalobu. Padl příměr s Hitlerem

11:39 Bude soud. „Fašizoidní Novotný.“ Okamura podal žalobu. Padl příměr s Hitlerem

Lídr SPD Tomio Okamura odpovídal ve Svobodném rádiu na dotazy posluchačů ohledně nejaktuálnějšího dě…