Matěj Stropnický: Hamáčkovi nepřátelé chtěli pomáhat oponentům ČSSD

22.08.2021 22:35 | Ze sítí

ČSSD jde do voleb a je u toho i Matěj Stropnický. Už v Zelených byl prý na levém křídle. U amerického radaru si údajně zademonstroval s Lubomírem Zaorálkem. Je také podle svých slov rád, že křeslo šéfa ČSSD uhájil Jan Hamáček. Petříček a „liberálové“ chtěli prý spolupracovat s velkým byznysem. Těsnou spolupráci s Janou Maláčovou si chválí. Focení na inspekci v soukromé společnosti mu prý za to stálo.

Matěj Stropnický: Hamáčkovi nepřátelé chtěli pomáhat oponentům ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zahájení kampaně České strany sociálně demokratické k volbám do Poslanecké sněmovny s účastí krajských lídrů

ČSSD zahájila horkou předvolební kampaň. Účastnil se i novopečený poradce ministryně práce a sociálních věcí a dvojka socialistů na kandidátce v Praze Matěj Stropnický. A poskytl dokonce i krátký rozhovor reportéru Aktuálně.cz Radku Bartoníčkovi. Co říká na hlasy kritiků, kteří říkají, že kvůli jeho osobě nebudou volit sociální demokracii? „To jsem ještě neslyšel!“ řekl Stropnický sebevědomě. „Vedení ČSSD mě asi oslovilo proto, že si myslelo, že pro ně budu posilou.“

Anketa

Je dobře, že BIS podle tvrzení prezidenta Zemana odposlouchává jeho okolí?

hlasovalo: 12614 lidí

Mladý politik se rozpovídal i o tom, jak vlastně zakotvil u strany oranžových. „Já jsem se se sociální demokracií potkával opakovaně. Já jsem i v Zelených patřil k tomu levicovýmu křídlu. To ví každej. Čili já jsem byl proti americkýmu radaru, tam byly demonstrace, kde jsem se potkával s ČSSD, třeba Lubošem Zaorálkem. Já jsem byl na demonstracích proti Nečasově vládě, kde jsem se potkával zase s odborářema,“ vypočítával Stropnický.

O současném vedení socialistů se Stropnický vyjádřil pochopitelně pozitivně. „Přivítal jsem výsledky posledního sjezdu ČSSD, kde obhájil křeslo Jan Hamáček a to liberální křídlo bylo poraženo, protože to byli pro mě lidi, který chtěj spolupracovat s velkým byznysem. To byli lidi, který vlastně chtěli pomáhat oponentům ČSSD.“

Na námitku, že by ČSSD možná pod vedením tohoto liberálního křídla, spojeného hlavně s dnes již bývalým ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem, získala více hlasů ve volbách, Stropnický odpověděl: „To říkají liberálové, ale ve skutečnosti pak sociální demokracii nevolej.“

A dodal: „Podívejte se na výsledky pana Petříčka na Praze 7, kde jedinkrát v životě kandidoval. Já jsem dvakrát vyhrál volby na Žižkově a byl jsem zastupitelem s největším počtem hlasů,“ čepýřil se Stropnický.

Podle svých slov byl Stropnický na zahájení kampaně jako host. „Jsem prostě nestraník na kandidátce.“ Spolupráci s ČSSD považuje za „těsnou, hlavně dohromady s Janou Maláčovou“. Důležitá je pro něj prý zejména ona známá akce Férová práce, kterou připravil ve spolupráci s ministerstvem a inspektorátem práce.

Tuto akci, kdy se při inspekci například vyfotil v prostorách soukromé firmy a snímky zveřejnil na internetu, označil Stropnický za úspěšnou. „Potřebovali jsme upoutat pozornost. A vy víte, že média chtějí krev, skandál a něco zajímavého.“ Podle mladého politika tak akce pomohla upozornit na to, že je zde mnoho lidí pracujících ve špatných podmínkách a za malé peníze. „A tohle jsme dokázali jednou pitomou fotkou. Mně to za to stálo!“ dodal závěrem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

Bc. Lucie Šafránková byl položen dotaz

Vládní paskvil

Paní poslankyně, máte sice pravdu, že návrh zákona o třech pásmech u paušální daně je skutečně paskvil. Já jsem přesně ten, kdo balancuje na hraně 1000000 Kč příjmů a se zvyšující se inflací jej asi nakonec překročím. To co navrhujete vy by mně osobně sice vyhovovalo, nicméně v globálu to sotva lze ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opičí neštovice: Jde hlavně o gaye. Tohoto si všímat. Přesné info

8:41 Opičí neštovice: Jde hlavně o gaye. Tohoto si všímat. Přesné info

Již devět států v Evropě potvrdilo šíření opičích neštovic, které se běžně vyskytují zejména ve stře…