Mažou informace o migrantech! udeřil Viktor Orbán. A přitvrdil akce proti Sorosovi

07.08.2018 13:51

Maďarský prezident Viktor Orbán ani v letních měsících nepolevuje v pracovním nasazení. Uskutečnil svůj každoroční projev na letní škole v Bálványosi. Médii mezitím prosakují zprávy o tom, kterak spřátelení Orbánovi lidé údajně získali kontrolu nad TV stanicí. Viktor Obrán také pokračuje v kampani proti finančníkovi Georgi Sorosovi.

Mažou informace o migrantech! udeřil Viktor Orbán. A přitvrdil akce proti Sorosovi
Foto: Presalocala.com
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán
reklama

V Bálványosi se konal každoroční letní kemp pro mladé. Na něm promluvil maďarský premiér Viktor Orbán o stavu Evropy. A nebyla to přívětivá slova. „Chtěl bych říct také pár slov o Evropě. Evropa byla kdysi skvělou civilizací. Kdysi byla Evropa mocenským centrem, formujícím svět. Bylo to tak proto, že se odvažovala myslet a jednat. Byla statečná a podnikala úchvatné věci. Když se na to podíváme z intelektuální perspektivy, můžeme říci, že civilizaci budují čtyři věci. Civilizace z intelektuálního hlediska. Budují ji: Duch náboženství, intelekt kreativního umění, intelekt výzkumu a duch podnikání. Takto je civilizace budována,“ pronesl Orbán na setkání směrem k mladým posluchačům.

Fotogalerie: - Tváře Krymu

Šéf Nočních vlků Alexander Zaldostanov alias chiru...
Pořádá tam každoročeně motorkářskou show
Barvy Nočních vlků
Motorkářská show se koná v objektu bývalé továrny ...
Zaldostanov byl lékařem a často navštěvoval Berlín
Premiér Autonomní republiky Krym Sergej Aksjonov

Anketa

Jste zatím spokojeni s prací 2. vlády Andreje Babiše? (hlasování od 7.8.2018)

hlasovalo: 10232 lidí

„Pokud se podíváme na dnešní Evropu, spatříme, že popírá své křesťanské základy. Pokud jde o kreativní intelekt, spatřujeme cenzuru a vynucování politické korektnosti. Ohledně výzkumu můžeme o naší Evropě říct, že USA ji předstihly a Čína už pomalu také. Pokud jde o podnikání, lze konstatovat, že v Evropě namísto podnikavého ducha převládá duch byrokracie, bruselských příkazů a ekonomických regulací. Tyto procesy, dámy a pánové, začaly již dříve, ale na pozadí ekonomické krize v roce 2008 se naplno zviditelnily,“ pokračoval Orbán.

„Vážnost situace – myslím situace ohledně evropské civilizace – nyní odhaluje migrační krize. Zjednoduším souhrnnou tezi: musíme se vzepřít stavu, kdy jsou evropští lídři nekompetentní, nebyli schopni ochránit Evropu před migrací, evropské elity selhaly a symbolem tohoto selhání je Evropská komise,“ řekl Orbán za bouřlivého potlesku mladých posluchačů.

Fotogalerie: - Rozhýbejme Zlín

Lídr kandidátky koalice Soukromníků, Svobodných a ...
Třetí na kandidátce koalice Soukromníků, Svobodnýc...
Ivo Mitáček, lídr kandidátky koalice Soukromníků, ...
Magazín koalice nezávislých kandidátů, odborníků a...
Ivo Mitáček, nezávislý kandidát, odborník na krizo...
Tisková konference kandidátů koalice Soukromníci, ...

„To je ta špatná zpráva. Dobrá je ta, že dny této Evropské komise jsou sečteny. Spočítal jsem si, že jim zbývá asi 300 dní do vypršení mandátu. Komise je v EU důležitou věcí a její rozhodování má pro členské státy vážné důsledky, tedy i pro Maďarsko. Podle zakládající smlouvy, tedy přesněji řady smluv, je Komise garantem těchto dohod. Proto musí být nestranná, nezávislá a zajišťovat čtyři svobody. Místo toho je Evropská komise zaujatá. Je zcela jasně na straně levicových liberálů. Je předpojatá, jedná proti střední Evropě. A není nakloněna Evropě, protože místo svobody buduje evropský socialismus,“ nepřestával Orbán tepat do evropských struktur. Opět připodotkl, že dny stávající Evropské komise jsou sečteny.

„Ptejme se sami sebe, proč evropské liberální elity selhaly. Můžeme poskytnout následující odpověď, tedy alespoň já ji tam nacházím. Za prvé, popírají své kořeny. Místo budování Evropy na křesťanských základech budují v Evropě otevřenou společnost. V křesťanské Evropě znamenala práce hrdost, lidé měli důstojnost, ženy a muži si byli rovni a rodina byla základ národa. Národ byl pak základem Evropy. Národní stát zaručoval bezpečnost. Dnes v otevřené Evropě neexistují hranice, evropští obyvatelé jsou nahrazováni migranty a rodina je proměnlivá veličina, stala se spíše formou koexistence. Národ, národní povědomí a pronárodní cit se staly negativem odsouzeným k překonání. Stát již nedokáže zajistit bezpečnost vlastním občanům. Být Evropanem v liberální Evropě nic neznamená,“ hřímal Orbán.

Fotogalerie: - Loučení s čínskou velvyslankyní

Čínská velvyslankyně v Česku, paní Ma Keqing, se r...
Čínská velvyslankyně v Česku, paní Ma Keqing, se r...
Čínská velvyslankyně v Česku, paní Ma Keqing, se r...
Čínská velvyslankyně v Česku, paní Ma Keqing, se r...
Čínská velvyslankyně v Česku, paní Ma Keqing, se r...
Čínská velvyslankyně v Česku, paní Ma Keqing, se r...

„Dámy a pánové, liberální demokracie se vyvinula v liberální nedemokracii. Situace na západě je taková, že kde je liberalismus, tam není demokracie. Nedostatek demokracie může být demonstrován následujícím: v západní Evropě se omezení svobody projevu a cenzura staly všeobecným pravidlem. Jakékoli pro liberální elitu nepohodlné zprávy jsou společně dozorovány státními aparáty i technologickými giganty. Pokud nevěříte, navštivte tyto webové stránky, sociální sítě a uvidíte, jaké prohnané metody využívají, aby mazaly negativní informace o migrantech a omezují přístup k těmto zdrojům. Jak zabraňují evropským občanům znát pravdu o realitě,“ nepřestával Orbán.

„Liberální koncept svobody názorů byl vyvinut liberály, kteří se domnívali, že diferencovanost názorů je důležitá, jenže pak s údivem zjistili, že existují i jiné názory než ty jejich. Liberální „svoboda tisku“ nám připomíná starý vtip ze sovětské éry. Pořád se snažím smontovat kolo, ale vždycky mi z toho vyjde kulomet. Stejně tak liberální svoboda tisku, ať ji jakkoli poskládáte,“ pobavil Orbán přítomné.

Zpravodajský server Reuters před několika dny také informoval o skutečnosti, že lidé, spříznění s maďarským premiérem Orbánem, nedávno dokázali ovládnout jednu z hlavních zpravodajských televizních stanic v zemi. Stanice Hír TV, která vysílá již patnáct let, byla součástí obchodu, který uzavřel Orbánův spojenec Zsolt Nyerges s magnátem Lájosem Simicskou, který byl Orbánovým přítelem až do roku 2015, kdy se jejich cesty rozdělily. Simicska od té doby podporoval přímého Orbánova konkurenta, nacionalisticky orientovanou politickou stranu Jobbik.

Původní zpráva Reuters ZDE

Německý server zpravodajské stanice Deutsche Welle pro změnu přináší komentář Kena Versecka k Orbánově boji s finančníkem maďarského původu Georgem Sorosem. „Maďarsko se pouští do akce proti neziskovkám a používá při tom stále pochybnější metody a tvrdé zákony,“ začíná Verseck svůj text.

„Jedna éra se chýlí ke konci, alespoň tomu tak je na Molnárově ulici č.p. 19, kde měla svou evropskou centrálu Open Society Foundation, nezisková organizace George Sorose. Nyní v místnostech této nenápadné kancelářské budovy probíhá balení dokumentů a počítače jsou odpojovány ze sítě. Společnost je v pohybu. Zaměstnanci se v rámci konverzací snaží znít věcně a profesionálně. Organizace se bude k 31. srpnu stěhovat do Berlína,“ píše Verseck.

„Přesun OSF do Berlína je symptomatický pro úroveň nátlaku, který je na neziskové organizace vyvíjen v Maďarsku a jinde v regionu. Jsou jedním z posledních a nejdůležitějších pilířů nezávislého státu a kontroly moci, a tak tvoří pro lídra, jakým je například maďarský premiér Viktor Orbán, závažnou překážku,“ pokračuje Verseck a dodává, že Orbánova přestavba státu je doprovázena korupcí a nedostatkem transparentnosti.

Původní zpráva ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Marek Korejs
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

18:18 Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

Publicista, stomatolog a někdejší poslanec Miroslav Macek se opět se svými příznivci podělil o glosy…