Média lila lidem lež do žil, vybouchl Fico

08.12.2018 19:25

Slovenská vládní strana Směr – sociální demokracie uspořádala v Trenčíně sněm, na kterém rokovala o svém další postupu. Předseda strany a bývalý premiér Robert Fico se tvrdě opřel do médií. Novináři prý lili lidem do žil lež. Fico věnoval pozornost i diskusím na internetu. Rád by prosadil zákon, který by zarazil jakékoli anonymní debaty.

Média lila lidem lež do žil, vybouchl Fico
Foto: screen Smer-SD
Popisek: Robert Fico
reklama

Robert Fico se u řečnického pultíku v Trenčíně tvrdě opřel do médií. Podle informací serveru Novinky.cz zavzpomínal na svůj politický pád, který přišel po smrti slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky.  

„Média a třetí sektor financovaný ze zahraničí podsunuly veřejnosti falešný příběh. Novináře údajně zavraždila italská mafie napojená na úřad vlády. Média zcela otevřeně lila do žil lidí tuto lež, že je vláda zodpovědná za usmrcení novináře a jeho přítelkyně. Vyšetřování ukázalo, že to byla totální lež,“ hřímal slovenský expremiér.

Zdůraznil také, že by politici měli mít podle zákona právo bránit se spekulacím novinářů. „Nechápu, proč by politik, který je ‚popliván‘ na deseti stranách, neměl právo odpovědět,“ řekl Fico.

Ale tepal nejen novináře. Dal také jasně najevo, že by rád zarazil anonymní diskuse na internetu. Lidé si prý mohou v diskusích pod články psát, co je jim libo. mohou si psát i to, že je Fica třeba oběsit. Expremiér ale trvá na tom, aby se pod názor, že Fico patří na šibenici, autor musel podepsat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je málo herců, kteří něco umí. Herečka z Tváře na Nově propíchla umělce v době covidu

11:57 Je málo herců, kteří něco umí. Herečka z Tváře na Nově propíchla umělce v době covidu

Herečka Eva Burešová v rozhovoru U Kulatého stolu zmínila, že bílá rasa začíná být utlačována. „Coko…