Mediální úderka. Fendrych, Honzejk, Mitrofanov. Tak dlouho blábolili o ruském agentovi na Hradě, až tomu sami uvěřili. Překvapí vás, odkud to zní

06.12.2021 15:55 | Ze sítí

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se na svém facebookovém profilu obul do novinářů, kteří podle něj kritizují nastupující vládu, že nehodlá od samého začátku „studenoválčit“ s prezidentem Milošem Zemanem.

Mediální úderka. Fendrych, Honzejk, Mitrofanov. Tak dlouho blábolili o ruském agentovi na Hradě, až tomu sami uvěřili. Překvapí vás, odkud to zní
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Europoslanec Jan Zahradil (ODS).

„Je příznačné, s jakou nevolí reaguje mediální úderka z Economie (Fendrych, Švehla, Honzejk), ale i odjinud (Mitrofanov) atd. na skutečnost, že nastupující vláda nehodlá hned od samého začátku studenoválčit s prezidentem, a tak ministři jeden za druhým v klidu jezdí na pohovory do Lán,“ zamýšlí se na svém facebookovém profilu Zahradil.

„Tady vůbec nejde o to, zda to má, či nemá oporu v ústavě. Jde o to, že Fialova vláda – podle mého rozumně – stojí o alespoň jakousi kohabitaci či modus vivendi s prezidentem ve zbývajících 15 měsících jeho mandátu. Proč ne? V situaci několika ostrých dělicích linií uvnitř společnosti si zjevně nový tým uvědomuje, že k dosažení (alespoň částečně) deklarovaného národního smíru a zasypání (alespoň trochu) vyhloubených příkopů nelze hned na začátku symbolicky antagonizovat obsáhlou množinu Zemanových příznivců (kteří se nepochybně výrazně kryjí s nevoliči vládní koalice),“ dodal Zahradil. 

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

„To však zmíněná letka mediálních jestřábů nechápe, podle nich je třeba ‚ruského agenta‘ na Hradě zcela zadupat do země. Konspiračním teoriím, které léta šířili, nakonec sami uvěřili. Proběhlé volby pro ně nebyly standardní demokratickou procedurou, vedoucí ke střídání politických garnitur, ale osudovým zápasem o celou budoucnost země,“ podotkl Zahradil. 

„Tato paranoidní hysterie, která v jisté části společnosti zakořenila, živena v médiích frontou samozvaných bojovníků proti dezinfo a fake news a přehršlí různých ‚analytiků‘, je svou nesmlouvavou zaťatostí vlastně analogická přestřelenému vyvádění antivaxerů. Pro potenciální společenský smír je ale možná nebezpečnější – protože dlouhodobější – než celý covid,“ uzavřel Zahradil.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já ho nepodpořil! To ať neříká! Fiala pustil bombu na STAN

8:24 Já ho nepodpořil! To ať neříká! Fiala pustil bombu na STAN

Hostem úterních Událostí, komentářů byl premiér Petr Fiala. Nejdříve oznámil, že co bude s vyhláškou…