Mejdan s afghánskými běženci se trochu zvrhl. Teď oba stojí před soudem za znásilnění

18.08.2017 18:15

Okresní soud v Norimberku se tento týden zabýval dalším případem znásilnění, který padá na vrub migrantů. Tentokrát se jednalo o dva mladistvé Afghánce, kteří svoji oběť opili a zdrogovali.

Mejdan s afghánskými běženci se trochu zvrhl. Teď oba stojí před soudem za znásilnění
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Prchají před Islámským státem. On, Snamdin Nurihasan a ona, Henadi Shibli.

Rakouské úřady označují z pohledu spáchaných trestných činů v řadách migrantů právě Afghánce za nejvíce problematikou národnostní skupinu. Do značné míry tato skutečnost platí také v sousedním Německu, kde se podle nedávných informací Spolkového kriminálního úřadu jejich počet za pouhých sedm let zvýšil na pětinásobek. Aktuálně tak v Německu pobývá více než 250 000 afghánských migrantů, z nichž navíc více než polovina žije v zemi ilegálně.

S nárůstem počtu Afghánců souběžně roste také počet trestných činů, kterých se příslušníci této národnostní skupiny dopouštějí. Na začátku června zavraždil Afghánec v azylovém centru pětiletého chlapečka, protože dítě z jeho pohledu rušilo domovní klid. Na začátku května v Prien am Chiemsee zavraždil Afghánec matku dvou dětí. Loni na podzim zase mladý afghánský migrant brutálně znásilnil a zavraždil studentku ve Freiburgu.

Celý text v němčině najdete ZDE.

To je jen krátký výčet trestných činů, za kterými stojí afghánští migranti. Další potom řešil tento týden okresní soud v Norimberku. Dva afghánští mladíci čelili obvinění ze znásilnění nejmenované ženy, ke kterému došlo při letošních oslavách nového roku v norimberské čtvrti Neumarkt. Oba afghánští migranti slavili příchod roku 2017 společně se svojí obětí. Vedle alkoholu jí však dávali také drogy.

Značně omámenou a bezbrannou ženu poté odvedli do uprchlického centra pro mladistvé a jeden z nich se na ní vrhl a znásilnil ji. K trestnému činu se ihned po zatčení oba přiznali, a mohli proto doufat v přece jenom mírnější trest. Toho se také dočkali, když byli v jednodenním zkráceném soudním řízení odsouzeni do věznice pro mladistvé na tři roky a devět měsíců. Soudce zdůraznil, že podle platných zákonů pro dospělé by mohli dostat až patnáct let.

Ačkoli ženu znásilnil pouze jeden z Afghánců, výše uděleného trestu platí pro oba stejně. Jak soudce zdůraznil, podle nové právní úpravy tento fakt nehraje žádnou roli. Napadená mladá žena byla v azylovém centru nalezena o několik hodin později. V důsledku působení drog si však na žádné bližší detaily k sexuálnímu zneužití nevzpomíná.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kmenta: Zemanovy tajné peníze. On je jednoduchej, kouří, pije a říká bonmoty. Ale jeho okolí... Ať máme někoho jako Čaputová a on se tím užírá do 100 let

10:04 Kmenta: Zemanovy tajné peníze. On je jednoduchej, kouří, pije a říká bonmoty. Ale jeho okolí... Ať máme někoho jako Čaputová a on se tím užírá do 100 let

Investigativní novinář Jaroslav Kmenta napsal knihu Rudý Zeman. Obrázek na obálce čtenáře utvrdí, že…