Měl rád německé dívky. Hlavně v křoví. Ony jeho moc ne. Příběh souzeného uprchlíka

02.03.2017 10:42

Včera začal v německém Bambergu ostře sledovaný soudní proces se šestadvacetiletým žadatelem o azyl, který je obviněn ze znásilnění mladé dívky a z dalších dvou pokusů o znásilnění.

Měl rád německé dívky. Hlavně v křoví. Ony jeho moc ne. Příběh souzeného uprchlíka
Foto: Radim Panenka
Popisek: Migranti v hlavním městě Srbska Bělehradě

Znásilnění šestnáctileté dívky se mělo podle obžaloby odehrát v září 2015 ve čtvrti jihoněmeckého města Mering St. Afra, ale šestadvacetiletý pachatel byl policií dopaden až v květnu následujícího roku. Veřejnost v jinak poklidném městečku tak žila celých osm měsíců v nejistotě, která výrazně ochromila zdejší život. Dívku pachatel oslovil na parkovišti poblíž železničních kolejí. Následně ji chytil zezadu a vtáhl do blízkého křoví, kde ji znásilnil.

Soudní přelíčení by mělo trvat dle mluvčí okresního soudu v Bambergu Nino Goldbeck šest dní, v průběhu kterých by mělo být vyslechnuto osm expertů a dalších dvacet očitých svědků. Jak ovšem Goldbeck uvedla, v případě doznání obžalovaného či dosažení dohody by mohlo být přelíčení výrazně zkráceno. Soudní proces je přístupný veřejnosti, jak ale píše deník Augsburger Allgemeine, při výpovědi svědků bude muset možná veřejnost opustit sál.

Celý text v němčině je ZDE.

Jen o den dříve před znásilněním došlo k dalšímu incidentu několik desítek kilometrů od Meringu. Pachatel zaútočil na dvacetiletou dívku, která šla pěšky do Schwabachu. Nějakou dobu ji sledoval, následně se na ni vrhl zezadu a povalil ji na zem, kde ji chtěl sexuálně zneužít. Dívka se však bránila natolik vehementně, že od svého záměru násilník nakonec upustil.

Anketa

Udělala ODS na Vysočině chybu, když nedala Miroslavu Němcovou na 1. místo kandidátky?

6%
94%
hlasovalo: 5684 lidí

Loni v květnu došlo v této oblasti Švábska k dalšímu pokusu o znásilnění, když pachatel napadl zezadu sedmnáctiletou dívku na cyklostezce. Dívka křičela o pomoc a pokusila se utéci. Násilník ji však dostihl a dusil ji. Teprve když vše zpozoroval jiný cyklista, tak dívku pustil a utekl. Krátce na to byl zatčen policií a od té doby byl držen ve vazbě. „Obžalovaný pochází pravděpodobně z Tunisu a patrně nežije ve Švábsku, protože zde není registrovaný,“ píše deník.

Následné testy DNA potvrdily, že pachatelem je ten samý člověk. Tunisan pravděpodobně nikdy nebyl registrován místními migračními úřady, což pro něj může mít podle Augsburger Allgemeine dalekosáhlé důsledky. „Pokud bude usvědčen, bude si muset vzhledem k závažnosti trestného činu odsedět dlouholetý trest. Případně může být také vyhoštěn s tím, že už nikdy nebude moci cestovat zpátky do Německa,“ uzavírá deník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výbuch vzteku: Trestaný Afričan znásilnil českou dívku. A je zle

7:01 Výbuch vzteku: Trestaný Afričan znásilnil českou dívku. A je zle

16letá dívka z Terezína měla být znásilněna na poli u Lukavce na Litoměřicku. S poraněním skončila p…