Menstruaci nezažívají jenom ženy, tvrdili aktivisté a výrobce vložek jim ustoupil. Mluvčí Otevřené společnosti vysvětlila, proč je to zcela správně

25. 10. 2019 7:15

Společnost Procter & Gamble rozhodla o tom, že z obalu dámských vložek Always odstraní ženský symbol Venuše. Vyhověla tak přání aktivistů, kteří upozorňovali, že menstruaci nemusí nutně zažívat pouze ženy. Zástupci LGBT hovoří o kroku vpřed a větší inkluzi osob, které se neidentifikují jako ženy, mají však ženské pohlavní orgány. Politici bijí na poplach, oponují, že „hyperkorektnost nás jednou zabije“, informuje server iDNES.cz.

Menstruaci nezažívají jenom ženy, tvrdili aktivisté a výrobce vložek jim ustoupil. Mluvčí Otevřené společnosti vysvětlila, proč je to zcela správně
Foto: Vít Hassan
Popisek: Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Pride, který přibližuje život leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů

Mluvčí Otevřené společnosti Bohdana Rambousková je přesvědčena, že kdyby se o tom nemluvilo a z té krabičky se symbol Venuše jenom sundal, většina lidí si toho ani nevšimne. „Takto se proti tomu ohrazují, vadí jim to a tvrdí, že to nějak ohrožuje společnost,“ myslí si Rambousková, která se zabývá právě LGBT problematikou.

Společnost touto změnou a novým balením svého produktu vychází vstříc LGBT komunitě, kam patří kromě homosexuálů a leseb i transgender či non-binární osoby. Ty se identifikují v prvním případě jako příslušníci opačného pohlaví než toho, s jehož biologickými pohlavními orgány se narodili. V druhém případě se nehlásí k ani jednomu z pohlaví.

Někteří politici se nad těmito novinkami hrozí. „Přemýšlím nad tím, kdy z mé pěny po holení zmizí označení for men, jelikož ji zřejmě nepoužívají jen muži,“ uvedl například poslanec za hnutí STAN Petr Gazdík, který považuje genderovou neutralitu za přehnanou. „Hyperkorektnost nás jednou zabije,“ doplnil Gazdík.

Poslanec KDU-ČSL Marek Výborný to označil za pseudoproblém. „Je to stejný nesmysl, jako ve Francii debata o semaforech, jestli na nich má být panáček nebo panenka,“ myslí si Výborný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

11:34 Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

Nejnovější volební prognóza neziskového ústavu STEM nepotěší Václava Klause mladšího. Poté, co jej v…